Środowisko naturalne

DAF-environment-header
DAF Trucks N.V. przykłada wielką wagę do kwestii ochrony środowiska. Dbałość o środowisko to podstawa wielu naszych działań biznesowych.
 

Środowisko naturalne

Zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne

Zdajemy sobie sprawę, że musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasze procesy i produkty miały możliwie jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Wciąż staramy się zwiększyć naszą wydajność i jakość produktów, jednak z taką samą determinacją dążymy do zmniejszenia wpływu naszych działań na środowisko naturalne. Na przykład instalacje produkcyjne chłodzimy wodą z pobliskiego kanału zamiast wysokiej jakości wodą pitną. W naszym nowym, nowoczesnym laboratorium testowania silników używane są zaawansowane elektryczne hamulce silnikowe. W ten sposób możemy wygenerować tyle prądu, aby zaspokoić 20% zapotrzebowania w naszych zakładach w Eindhoven. Zarówno zakłady produkcyjne w Holandii jak i Belgii są zgodne z założeniami filozofii „Zero Waste to Landfill” (Zero odpadów na składowiska), co oznacza, że odpady nie są składowane, lecz dalej przetwarzane.

EcoDesign

Ta strategia, który pozwala zminimalizować wpływ naszych pojazdów na środowisko naturalne, stanowi element procesu ulepszania produktów.  Nazywamy ją „EcoDesign”. Nasz zespół odpowiedzialny za rozwój strategii EcoDesign wprowadza „zielone” opcje podczas projektowania produktów oraz komponentów, badając techniczne możliwości zmniejszenia wpływu na środowisko. EcoDesign oznacza zarówno: „Ekologia + Ekonomia”. Ta strategia stanowi dowód na to, że firma DAF poszukuje rozwiązań, które są korzystne pod kątem ochrony środowiska oraz poprawiają wydajność pojazdu. 

Staramy się wciąż poprawiać osiągi naszych pojazdów i silników, obniżać poziom hałasu oraz emisji szkodliwych gazów, zmniejszać częstotliwość przeglądów i zwiększać udział materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania. Jest to wyścig, który nigdy nie ma końca. Będziemy wciąż koncentrować nasze dążenia na optymalizacji działań mających na celu jeszcze większą dbałość środowisko. Nasi klienci, pracownicy oraz społeczeństwo mają prawo tego od nas oczekiwać.

Kalkulator wpływu na środowisko naturalne

Kalkulator wpływu na środowisko naturalne

Oblicz wpływ działania pojazdu na środowisko naturalne

Dzięki kalkulatorowi wpływu na środowisko naturalne firmy DAF możesz z łatwością obliczyć wpływ danej ciężarówki DAF na środowisko naturalne. Wystarczy wprowadzić dane takie jak seria pojazdu, typ silnika, poziom emisji, roczny przebieg i zużycie paliwa. Kalkulator oblicza emisję CO2, HC, NOx i cząstek stałych. Jest dostępny w wersji uwzględniającej wymogi norm emisji Euro 6, Euro 5 i EEV. Kalkulatora można również używać na potrzeby przetargów, które wymagają informacji dotyczących wpływu na środowisko naturalne. Kalkulator spełnia wymogi określone w dyrektywie UE 2009/33/WE. Obliczenia są przybliżone i odnoszą się jedynie do etapu eksploatacji pojazdu.