DAF Trucks N.V.

DAF HQ building

driven by quality

DAF Trucks N.V. jest spółką całkowicie zależną od koncernu PACCAR Inc. z siedzibą w Ameryce Północnej. Osią działalności firmy DAF Trucks jest projektowanie, produkcja, wprowadzanie na rynek oraz sprzedaży średnich i ciężkich pojazdów użytkowych.
 
Jedną z głównych form działalności firmy jest wprowadzanie na rynek oraz sprzedaż lekkich samochodów ciężarowych produkowanych przez Leyland Trucks Ltd. w Wielkiej Brytanii, która również jest firmą całkowicie zależną od PACCAR Inc. Wszystkie produkty firm DAF oraz Leyland są oferowane wraz z pełnym zakresem usług. DAF Trucks wytwarza również podzespoły dla innych firm, oferując gamę produktów od zespołów osi do kompletnych silników do autobusów i autokarów oraz pojazdów specjalnych.

Firma DAF działa w oparciu o zasadę „budowania na zamówienie”. Oznacza to, że wszelkie pojazdy konstruowane są by spełnić konkretne wymagania poszczególnych klientów, a produkcja zaczyna się dopiero po otrzymaniu zamówienia od klienta. Jest to bardzo istotne, ponieważ firma DAF wytwarza dziesiątki tysięcy różnych wersji pojazdów, z których każda dopasowana jest do indywidualnych specyfikacji oraz potrzeb transportowych klienta.

Klient jest dla firmy DAF najwyższym priorytetem. Produkty firmy DAF charakteryzują niskie koszty na kilometr, wysoka jakość, komfort pracy kierowcy, niskie zużycie paliwa, minimalny wpływ na środowisko naturalne oraz wysoka wydajność transportu.

Zakłady produkcyjne firmy DAF Trucks mieszczą się w Eindhoven w Holandii oraz w Westerlo w Belgii. Dzięki niezwykłej wydajności oraz światowej klasy produkcji firma zdołała zająć silną pozycję na rynku europejskim.