CF i XF w wersji 2015

XF-CF-Edition-2015

Najważniejsze informacje na temat modeli CF i XF w wersji 2015

Firma DAF prezentuje szeroką gamę udoskonaleń popularnych pojazdów serii CF i XF, wyposażonych w ekonomiczne silniki MX. Udoskonalenia te nie tylko zapewniają lepsze osiągi, ale także pozwalają na obniżenie zużycia paliwa o 5% lub więcej! Przekłada się to niskie koszty eksploatacji i najwyższy możliwy dochód na kilometr. 
I nie jest to tylko nasze zdanie!

NAJWAŻNIEJSZE UDOSKONALENIA

  • Jeszcze niższe zużycie paliwa dzięki udoskonaleniom wprowadzonym w silniku 
  • Większy komfort dzięki przeprojektowanym fotelom i opcjonalnemu pakietowi wykończenia ze skóry
  • Większa siła hamowania dzięki zastosowaniu udoskonalonego hamulca silnikowego MX Engine Brake 
  • Najwyższy zwrot z inwestycji dzięki nowym wersjom Low Deck i Silent
  • Lepszy wgląd w czas i parametry jazdy dzięki systemowi Driver Performance Assistant (DPA)
  • Dodatkowa oszczędność paliwa dzięki nowym spojlerom i osłonom
  • Większa ładowność różnych wersji modeli CF i XF dzięki obniżonej masie
  • Przypomnienia serwisowe ułatwiające terminowe wykonywanie przeglądów
  • Jeszcze niższe zużycie paliwa dzięki trybowi Eco i przewidującemu tempomatowi
  • Mniejsze zużycie opon i oszczędność kosztów dzięki dostępnemu w wyposażeniu standardowym systemowi monitorowania ciśnienia w ogumieniu

WYDAJNOŚĆ

Silniki PACCAR MX słyną z wysokiej wydajności. Jednak dzięki wielu nowym udoskonaleniom są obecnie jeszcze wydajniejsze! Efekt? Oszczędność paliwa rzędu około 2%! To nie tylko korzyści finansowe dla Ciebie, ale także mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

SIŁA HAMOWANIA

Zwiększono skuteczność działania hamulca silnikowego MX Engine Brake. Nowy hamulec silnikowy MX Engine Brake zapewnia o 20% większą siłę hamowania (np. 360 kW przy 2000 obr./min w przypadku silnika MX-13), dzięki czemu w większości zastosowań jest świetną alternatywą dla retardera. Zmodyfikowano również elementy sterujące, dzięki czemu kierowca może teraz obsługiwać układ trzystopniowo, korzystając z dźwigni na kolumnie kierownicy. Pozwala to na optymalne dostosowywanie siły hamowania do warunków jazdy. Dla kierowcy oznacza to większy komfort jazdy przy jednoczesnym obniżeniu zużycia hamulców i paliwa.


TRYB ECO

Tryb DAF Eco 640

Tryb Eco: standard w nowych modelach w wersji 2015. Umożliwia on zmniejszenie momentu obrotowego silnika o 10% podczas jazdy na dowolnym z pierwszych jedenastu biegów. W większości przypadków intensywne przyspieszanie nie jest konieczne, wystarczy jednak naciśnięcie przycisku, aby kierowca miał do dyspozycji pełną moc pojazdu. Korzystanie na co dzień z trybu Eco zapewnia oszczędność paliwa rzędu 1%.

 

 

 NAJNOWOCZEŚNIEJSZE ROZWIĄZANIA

Najnowocześniejsze technologie: przewidujący tempomat Predictive Cruise Control i funkcja Predictive Shifting. Zaawansowana technologia GPS służy do określania dokładnej lokalizacji pojazdu oraz warunków jazdy, których można się spodziewać na przestrzeni następnego kilometra lub dwóch. Dzięki temu systemy „przewidują” położenie wzniesień. Funkcja Predictive Cruise Control ustala idealną prędkość w ramach określonego zakresu, a funkcja Predictive Shifting wybiera odpowiedni bieg. Tempomat Predictive Cruise Control i funkcja Predictive Shifting umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 nawet o 3,5% — zwłaszcza w górzystych trasach. Dzięki funkcji Mild Cruise Control (MCC) pojazd płynnie przyspiesza, powracając do ustalonej prędkości. Rozwiązanie to odciąża kierowcę i zapewnia oszczędność paliwa. Zeskanuj kod QR, aby obejrzeć animację prezentującą działanie funkcji Predictive Cruise Control.


CICHA PRACA

DAF Euro 6 CF Silent

Firma DAF opracowała wyjątkową wersję Silent modeli CF i XF z myślą o wieczornej i nocnej dystrybucji w mieście. Po włączeniu trybu cichej pracy hałas emitowany przez te pojazdy nie przekracza 72 dB(A). Dzięki temu załadunek i rozładunek towarów na obszarach, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące emisji hałasu, może odbywać się w porze wieczornej, nocnej lub wcześnie rano. Nowe modele Silent są wyposażane w ekonomiczny silnik PACCAR MX-11 Euro 6 o pojemności 10,8 l, który słynie z cichej pracy.

WYGODA

Pakiet wykończenia ze skóry DAF Euro 6 05
Komfortowy fotel jest równie ważny dla kierowcy jak przestronna kabina i wygodna leżanka. Fotele najnowszej generacji zapewniają doskonały komfort i są standardowo wyposażone w dodatkowe podparcie boczne. Za dodatkową opłatą dostępne jest skórzane wykończenie takich elementów wnętrza, jak fotele, kierownica i panele drzwiowe (XF). Pakiet jest dostępny w eleganckim kolorze miedzi z czerwono-pomarańczowymi akcentami. Pozwala on nie tylko zapewnić bardziej luksusowy wygląd wnętrza, ale także zwiększyć komfort kierowcy.

AERODYNAMIKA

Zaawansowany spojler dachowy
Do nowego modelu CF wyposażonego w kabinę Sleeper Cab przygotowano nowy pakiet aerodynamiczny. Obejmuje on o 10 cm wyższy spojler dachowy oraz boczne osłony na całej szerokości 2,55 m. Specjalnie do pojazdów XF Super Space Cab Low Deck z siodłem na wysokości 91 cm firma DAF zaprojektowała zupełnie nowy spojler dachowy, dostępny do przyczep o wysokości do 4 m. Udoskonalenia zapewniają optymalne właściwości aerodynamiczne i najniższe zużycie paliwa. 


INFORMACJE

System DAF Driver Performance Assistant (DPA) pomaga kierowcy w prowadzeniu pojazdu w możliwie jak najbardziej ekonomiczny sposób, wyświetlając informacje na temat zużycia paliwa, sposobu hamowania i ciśnienia w ogumieniu. Na centralnym wyświetlaczu w pojazdach CF oraz XF pokazywane są również informacje z tachografu, dzięki czemu kierowca może na bieżąco monitorować czas jazdy, aby uniknąć naruszenia przepisów. Wyświetlane są także informacje o zbliżającym się terminie następnej kontroli technicznej pojazdu. Pomaga to dopilnować cyklicznych przeglądów i zapewnić maksymalną wydajność pojazdu.


Tablica przyrządów modelu DAF XF Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

Wyszukaj najbliższego dealera DAF

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego