Archiwum wiadomości

 • 540 ciężarówek DAF XFs dla Hegelmann Transporte Group

  DAF Trucks otrzymuje kolejne duże zamówienie na flotę

  Znana międzynarodowa firma transportowa, Hegelmann Transporte Group, powiększa swoją flotę o 540 ciężarówek DAF XFs. Ciągniki 480 Super Space Cab zostaną dostarczone spółce z południowych Niemiec w ramach zaprogramowanej dostawy w latach 2019 i 2020. Jest to trzecie duże zamówienie, jakie spółka DAF Trucks otrzymała w krótkim czasie, po zamówieniu na 400 ciężarówek dla przedsiębiorstwa wywozu odpadów Renewi i zamówieniu na 1 500 pojazdów dla operatora floty Girteka Logistics.

 • Firma DAF wprowadza deklaracje emisji CO₂

  Jako lider w dziedzinie efektywności transportu i ochrony środowiska, firma DAF Trucks wprowadza w życie postanowienia rozporządzenia UE dotyczącego deklaracji emisji CO2 dla pojazdów ciężarowych, które będą opuszczać linie produkcyjne od 1 stycznia 2019 roku. Jeszcze przed wejściem w życie stosownych przepisów firma DAF rozpocznie przekazywanie danych dotyczących poświadczonych certyfikatami wartości emisji CO₂ za czwarty kwartał bieżącego roku.

 • DAF wydanie Batim

  Firma BATIM działająca na rynku transportowym od 23 lat, to jeden z kluczowych klientów DAF Trucks Polska, dla którego niezawodność, wydajność i niskie koszty eksploatacji pojazdów, zdecydowały o trwałej relacji handlowej stworzonej z marką DAF. Z dumą przekazaliśmy 300 samochód DAF XF 480 w kabinie Super Space Cab na ręce udziałowców firmy Batim – Pani Barbary Edelmuller – Generaux i Pana Janusza Rembilasa.

 • Pojazdy ciężarowe Innovative Electric Trucks torują drogę ku przyszłości.

  DAF Trucks na targach IAA 2018 w Hanowerze:

  „Dumni z dziedzictwa, dzisiejsi liderzy, gotowi na przyszłość” — to hasło przewodnie firmy DAF podczas targów IAA 2018, które odbędą się w Hanowerze w dniach od 20 do 27 września. DAF Trucks zaprezentuje pełną ofertę najlepszych w branży produktów i usług, które opracowano w oparciu o 90 lat doświadczenia w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań transportowych. DAF jest europejskim liderem rynku w segmencie ciągników siodłowych i stanowi niedościgniony wzór w takich kategoriach jak zużycie paliwa, gotowość do wykonania pracy, niezawodność i komfort kierowców. Prezentowane na największych targach pojazdów ciężarowych w Europie innowacyjne modele LF Electric, CF Electric i CF Hybrid Innovation podkreślają czołową pozycję firmy DAF w dziedzinie opracowania i produkcji zaawansowanych zespołów napędowych oraz stanowią kluczowy element jej wizji w odniesieniu do transportu przyszłości.

 • DAF Trucks na IAA Hanower 2018

  Proud of our Heritage, Leading Today, Ready for the Future

  Dumni z dziedzictwa, dzisiejsi liderzy, gotowi na przyszłość. Taki jest główny przekaz firmy DAF na targach IAA 2018, które odbywają się w Hanowerze od 20 do 27 września. DAF Trucks będzie z dumą demonstrować swoją innowacyjność na przestrzeni minionych 90. lat historii, zilustrowaną klasycznym DAF A1600 z roku 1967 aż po przyszłościowy Elektryczny Innowacyjny DAF CF – obydwa pojazdy będą pokazane na stoisku DAF Trucks w Hali 17. Dominującą pozycję zajmą najnowsze DAFy serii LF, CF oraz XF, które, wśród dostawców pojazdów ciężarowych, stanowią wzór do naśladowania w dziedzinie jakości, niezawodności i efektywności w zużyciu paliwa.

 • W dniu 06.07.2018 br. w oddziale DBK Gdańsk miało miejsce uroczyste wydanie dla firmy Alegre Logistics.

  W dniu 06.07.2018 br. w oddziale DBK Gdańsk miało miejsce uroczyste wydanie dla firmy Alegre Logistics. Firma odebrała 5 nowych ciągników siodłowych DAF XF SSC 480 Pure Excellence.

 • Pierwszopomocni na drodze

  Zawodowi kierowcy są stale na drodze, obecni wszędzie ponieważ kierują krwioobiegiem gospodarki. Korzyści wynikające z faktu wyposażenia ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych, są oczywiste. Firma DAF chce być najbliżej kierowców i wszystkich ważnych wydarzeń w świecie transportu. Stąd też wsparcie akcji „Pierwszopomocni na drodze” powstałej w celu budowania świadomości społecznej kierowców, rozwoju edukacji w zakresie ratownictwa na drogach oraz wykorzystania nowoczesnych technologii do poprawy bezpieczeństwa.

 • DAF i VDL Groep pracują nad w pełni elektrycznym pojazdem ciężarowym CF

  DAF Trucks we współpracy z VDL tworzy serię pojazdów ciężarowych CF Electric. Pierwsze modele mają być dostępne dla kluczowych klientów jeszcze w tym roku. Pojazdy będą wyposażone w najnowocześniejszą technologię VDL E-Power, która pozwoli całkowicie wyeliminować emisję spalin i do minimum ograniczyć hałas. Przeznaczone do testów drogowych ciężarówki będą produkowane przez DAF, a kompleksowy układ elektryczny zostanie dostarczony przez VDL Groep. To dowód na ścisłą współpracę obu firm w zakresie elektryfikacji pojazdów użytkowych.

 • Marin Pavicic najlepszym mechanikiem DAF w Europie

  Europejski Mechanik DAF 2018

  Nagrodę „Europejski Mechanik DAF 2018” zdobył Marin Pavicic (33 l.), pracownik autoryzowanego dealera Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt. Europejski finał konkursu odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven. Trofeum wręczył Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V.

 • DAF Trucks: 90 lat innowacyjnych rozwiązań transportowych

  1928 - 2018

  1 kwietnia 1928 roku holenderski inżynier Hub van Doorne założył mały warsztat produkcyjny w mieście Eindhoven w Holandii. To skromne przedsięwzięcie dało początek firmie DAF, która stała się czołowym, światowym producentem pojazdów ciężarowych skupiającym się na innowacyjności, jakości i efektywności transportu.