Archiwum wiadomości

 • DAF Trucks na IAA Hanower 2018

  Proud of our Heritage, Leading Today, Ready for the Future

  Dumni z dziedzictwa, dzisiejsi liderzy, gotowi na przyszłość. Taki jest główny przekaz firmy DAF na targach IAA 2018, które odbywają się w Hanowerze od 20 do 27 września. DAF Trucks będzie z dumą demonstrować swoją innowacyjność na przestrzeni minionych 90. lat historii, zilustrowaną klasycznym DAF A1600 z roku 1967 aż po przyszłościowy Elektryczny Innowacyjny DAF CF – obydwa pojazdy będą pokazane na stoisku DAF Trucks w Hali 17. Dominującą pozycję zajmą najnowsze DAFy serii LF, CF oraz XF, które, wśród dostawców pojazdów ciężarowych, stanowią wzór do naśladowania w dziedzinie jakości, niezawodności i efektywności w zużyciu paliwa.

 • W dniu 06.07.2018 br. w oddziale DBK Gdańsk miało miejsce uroczyste wydanie dla firmy Alegre Logistics.

  W dniu 06.07.2018 br. w oddziale DBK Gdańsk miało miejsce uroczyste wydanie dla firmy Alegre Logistics. Firma odebrała 5 nowych ciągników siodłowych DAF XF SSC 480 Pure Excellence.

 • Pierwszopomocni na drodze

  Zawodowi kierowcy są stale na drodze, obecni wszędzie ponieważ kierują krwioobiegiem gospodarki. Korzyści wynikające z faktu wyposażenia ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych, są oczywiste. Firma DAF chce być najbliżej kierowców i wszystkich ważnych wydarzeń w świecie transportu. Stąd też wsparcie akcji „Pierwszopomocni na drodze” powstałej w celu budowania świadomości społecznej kierowców, rozwoju edukacji w zakresie ratownictwa na drogach oraz wykorzystania nowoczesnych technologii do poprawy bezpieczeństwa.

 • DAF i VDL Groep pracują nad w pełni elektrycznym pojazdem ciężarowym CF

  DAF Trucks we współpracy z VDL tworzy serię pojazdów ciężarowych CF Electric. Pierwsze modele mają być dostępne dla kluczowych klientów jeszcze w tym roku. Pojazdy będą wyposażone w najnowocześniejszą technologię VDL E-Power, która pozwoli całkowicie wyeliminować emisję spalin i do minimum ograniczyć hałas. Przeznaczone do testów drogowych ciężarówki będą produkowane przez DAF, a kompleksowy układ elektryczny zostanie dostarczony przez VDL Groep. To dowód na ścisłą współpracę obu firm w zakresie elektryfikacji pojazdów użytkowych.

 • Marin Pavicic najlepszym mechanikiem DAF w Europie

  Europejski Mechanik DAF 2018

  Nagrodę „Europejski Mechanik DAF 2018” zdobył Marin Pavicic (33 l.), pracownik autoryzowanego dealera Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt. Europejski finał konkursu odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven. Trofeum wręczył Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V.

 • DAF Trucks: 90 lat innowacyjnych rozwiązań transportowych

  1928 - 2018

  1 kwietnia 1928 roku holenderski inżynier Hub van Doorne założył mały warsztat produkcyjny w mieście Eindhoven w Holandii. To skromne przedsięwzięcie dało początek firmie DAF, która stała się czołowym, światowym producentem pojazdów ciężarowych skupiającym się na innowacyjności, jakości i efektywności transportu.

 • DAF Trucks prezentuje limitowaną rocznicową edycję na 90-lecie firmy

  DAF Trucks prezentuje limitowaną rocznicową edycję Nowego XF na 90-lecie firmy. Jubileuszowa ciężarówka ma upamiętniać 90. rocznicę założenia przez Huba van Doorne'a firmy DAF – obecnie jednej z cieszących się największym w Europie powodzeniem firm produkujących samochody ciężarowe. Rocznicowa edycja pojazdu posiada bogaty pakiet, unikatowe pasy i subtelne detale wzornictwa nadwozia. Aby podkreślić ekskluzywny charakter tej szczególnej ciężarówki, została ona wyposażona w największą na rynku kabinę Super Space Cab i najmocniejszy silnik PACCAR: 530 KM/390 kW MX-13.

 • Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

  Wiodąca hiszpańska firma transportowa Primafrio wprowadziła ostatnio do eksploatacji 280 ciężarówek DAF XF. Dyrektor zarządzający Juan Conesa: „DAF przekroczył nasze oczekiwania oferując niską emisję CO2, również dzięki wprowadzeniu nowego modelu XF, którego efektywność paliwowa wzrosła o co najmniej 7%, ustanawiając nowy standard w branży”.

 • DAF Trucks otwiera nową, własną placówkę dealerską w Paryżu

  DAF Trucks otwiera nowoczesny punkt dealerski na południowych obrzeżach Paryża. Po otwarciu paryskiego dealerstwa DAF Trucks w Massy kolejnym krokiem będzie oddanie do użytku drugiego nowego salonu w północnej części Paryża w 2019 r.

 • Nowe modele DAF CF i XF zdobyły tytuł „International Truck of the Year 2018”

  Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.