Archiwum wiadomości

 • Marin Pavicic najlepszym mechanikiem DAF w Europie

  Europejski Mechanik DAF 2018

  Nagrodę „Europejski Mechanik DAF 2018” zdobył Marin Pavicic (33 l.), pracownik autoryzowanego dealera Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt. Europejski finał konkursu odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven. Trofeum wręczył Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V.

 • DAF Trucks: 90 lat innowacyjnych rozwiązań transportowych

  1928 - 2018

  1 kwietnia 1928 roku holenderski inżynier Hub van Doorne założył mały warsztat produkcyjny w mieście Eindhoven w Holandii. To skromne przedsięwzięcie dało początek firmie DAF, która stała się czołowym, światowym producentem pojazdów ciężarowych skupiającym się na innowacyjności, jakości i efektywności transportu.

 • DAF Trucks prezentuje limitowaną rocznicową edycję na 90-lecie firmy

  DAF Trucks prezentuje limitowaną rocznicową edycję Nowego XF na 90-lecie firmy. Jubileuszowa ciężarówka ma upamiętniać 90. rocznicę założenia przez Huba van Doorne'a firmy DAF – obecnie jednej z cieszących się największym w Europie powodzeniem firm produkujących samochody ciężarowe. Rocznicowa edycja pojazdu posiada bogaty pakiet, unikatowe pasy i subtelne detale wzornictwa nadwozia. Aby podkreślić ekskluzywny charakter tej szczególnej ciężarówki, została ona wyposażona w największą na rynku kabinę Super Space Cab i najmocniejszy silnik PACCAR: 530 KM/390 kW MX-13.

 • Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

  Wiodąca hiszpańska firma transportowa Primafrio wprowadziła ostatnio do eksploatacji 280 ciężarówek DAF XF. „Doskonałe wyniki pierwszych 30 ciężarówek DAF XF dodanych do naszej floty pod względem niezawodności i ekonomiki zużycia paliwa, spowodowały, że zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnych 250 takich pojazdów” – skomentował Juan Conesa, dyrektor zarządzający Primafrio. – „Te wspaniałe nowe ciężarówki są częścią planu dalszej ekspansji naszej działalności w całej Europie.”

 • DAF Trucks otwiera nową, własną placówkę dealerską w Paryżu

  DAF Trucks otwiera nowoczesny punkt dealerski na południowych obrzeżach Paryża. Po otwarciu paryskiego dealerstwa DAF Trucks w Massy kolejnym krokiem będzie oddanie do użytku drugiego nowego salonu w północnej części Paryża w 2019 r.

 • Nowe modele DAF CF i XF zdobyły tytuł „International Truck of the Year 2018”

  Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

 • Skonfiguruj DAFa jakiego potrzebujesz

  Firma DAF udostępniła dla swoich klientów nowoczesną aplikację 3D Truck Configurator, która umożliwia skonfigurowanie pojazdu marki DAF on-line odpowiedniego do potrzeb klienta.

 • DAF otwiera nowoczesną lakiernię kabin w Westerlo

  Wicepremier Belgii Kriss Peeters i prezes PACCAR Mark Pigott oficjalnie otworzyli dziś nową lakiernię DAF Trucks w belgijskim Westerlo. Ta inwestycja o wartości 100 mln euro ustanawia nowe standardy jakości, wydajności i ochrony środowiska.

 • Firma DAF dostarcza pięćsetny pojazd w Jordanii

  Kolejna firma wybiera pojazdy marki DAF z powodu niskich całkowitych kosztów eksploatacji i wysokiej niezawodności

  Firma DAF dostarczyła pięćsetny pojazd ciężarowy w Jordanii. To coś więcej niż tylko kamień milowy, ponieważ ten producent pojazdów ciężarowych z Eindhoven pojawił się na rynku w Jordanii dopiero w 2014 r. Dostarczenie ciągnika DAF CF85 4x2 Euro3 jest wyznacznikiem pozycji firmy DAF Trucks w Jordanii, gdzie została ona liderem rynku z udziałem ponad 25%.

 • Wszystkie konfiguracje osi nowej serii CF i XF w komplecie.

  Idea Pure Excellence dotyczy kompletnej gamy pojazdów DAF!

  Nowa seria CF i XF jest kompletna. Firma DAF Trucks dodała 11 konfiguracji osi ciągników i podwozi do nowej serii CF i XF: jest to osiem rodzajów 2-, 3- i 4-osiowych podwozi pod zabudowę i trzy 3- i 4-osiowe ciągniki. Nowe samochody ciężarowe zużywają do 7% mniej paliwa i są lżejsze o ponad 100 kg, co zwiększa ładowność. Są też wyposażone w zintegrowane moduły do montażu zabudów, co skraca czas montażu i zapewnia najlepszą w klasie wydajność procesu kompletacji. Firma DAF dysponuje teraz kompletną gamą najlepszych w branży samochodów ciężarowych i z dumą oferuje swoim klientom najwydajniejsze rozwiązania transportowe do każdego zastosowania. Kluczowe cechy pojazdów w nowych konfiguracjach osi są następujące: