29 października 2015 | Wolica

DAF przedstawia supercichy pojazd dystrybucyjny serii LF


Pojazd certyfikowany jako „Quiet Truck”

Po sukcesie, jaki odniosło wprowadzenie pojazdów CF oraz XF w wersji Silent, DAF prezentuje supercichy pojazd dystrybucyjny bazujący na serii LF. Nowy model został specjalnie zaprojektowany do procesu dystrybucji na obszarze miejskim i regionalnym, gdzie panują ograniczenia dotyczące emisji hałasu w godzinach nocnych i porannych.

DAF-LF-Silent

Rozwój serii Euro 6, wliczając w to pojazd LF Silent, to świetny przykład wdrażania programu DAF Transport Efficiency: filozofii, która zakłada dalsze zwiększanie wydajności ciężarówek, poprzez redukcję kosztów użytkowania i zapewnienie maksymalnej dyspozycyjności pojazdu. Przy włączonym specjalnym trybie cichym poziom hałasu generowany przez model LF Silent nie przekracza 72 dB (A), co oznacza, że spełnia on wymogi certyfikacji jako „Quiet Truck”. Umożliwia to załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesno-porannych, a jednocześnie zwiększa maksymalną dostępność pojazdu i, co za tym idzie, jego wydajność.

Nowy 7,5-tonowy model DAF LF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l i mocy od 112 kW/152 KM do 135 kW/184 KM. Silnik ten jest już dobrze znany z niskiego poziomu hałasu. Jest on połączony z automatyczną, sześciostopniową przekładnią AS Tronic.

Firma DAF może dostarczyć model LF Silent z podwoziem pod zabudowę 4x2 i kabiną Day Cab, wydłużoną kabiną Day Cab lub kabiną Sleeper Cab oraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi. Superciche pojazdy LF są już dostępne i możliwe do zamówienia u dealerów DAF.

Specyfikacje i modele pojazdów mogą się różnić w zależności od kraju, odmiennych potrzeb rynku i innych okoliczności. Bardziej szczegółowe informacje na temat oferty produktów dostępnych w danym kraju można uzyskać u przedstawiciela ds. Public Relations krajowego przedstawiciela DAF.