29 lutego 2016 | Wolica

Preston Feight prezesem DAF Trucks N.V.


Firma PACCAR Inc, właściciel DAF Trucks N.V., ogłosiła, że 1 kwietnia 2016 r. Preston Feight obejmie stanowisko prezesa DAF Trucks N.V. Preston Feight przejmuje stanowisko po Harrie Schippersie, który został mianowany wiceprezesem PACCAR odpowiedzialnym za DAF Trucks i PACCAR Parts w biurze w Seattle.

Preston_Feight_appointed_DAF_president_940

Preston Feight jest związany z PACCAR od 18 lat. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego PACCAR w Kenworth Truck Company. W ramach struktur PACCAR piastował coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w Kenworth, jako naczelny inżynier i zastępca dyrektora naczelnego ds. marketingu i sprzedaży. Preston Feight jest absolwentem Uniwersytetu Północnej Arizony (licencjat w dziedzinie budowy maszyn) i Uniwersytetu Kolorado (magister zarządzania inżynierią). Na nowym stanowisku będzie dodatkowo odpowiedzialny za Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii.

Harrie Schippers jest związany z PACCAR od 30 lat. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa PACCAR i prezesa DAF Trucks. Przez lata zajmował odpowiedzialne stanowiska w obszarze rachunkowości i finansów. Przed powołaniem na stanowisko prezesa DAF w 2010 r. pełnił funkcję dyrektora finansowego DAF. Jest absolwentem Uniwersytetu w Tilburgu (magister ekonomii). W 2007 r. był uczestnikiem Programu Rozwoju Kadry Menedżerskiej w Stanford.