18 stycznia 2017 | Eindhoven

5 tysięczna ciężarówka DAF wyprodukowana na Tajwanie


DAF Trucks wiodącą europejską marką na rynku tajwańskim

Firma DAF Trucks może się poszczycić imponującym rozwojem na Tajwanie. Po niecałych dziesięciu latach od otwarcia zakładu w Dadu z linii montażowej zjechała pięciotysięczna ciężarówka marki DAF. Tajwański oddział DAF, posiadający prawie 30-procentowy udział w rynku samochodów ciężarowych powyżej 12 ton, jest niekwestionowanym liderem wśród pozaazjatyckich marek samochodów ciężarowych.

DAF-Trucks-produced-5000-th-truck-in-Taiwan-DAF-CF-85.410-2017-01-13

Co tydzień firma DAF Trucks wysyła komponenty do swoich popularnych serii LF, CF i XF105 z fabryk w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie jej partner, Formosa Plastics Group, montuje około czterech ciężarówek dziennie. Wszystkie pojazdy są wyposażone w wysoce niezawodne i ekonomiczne silniki PACCAR Euro 5. Dwa lata temu ultranowoczesna linia montażowa w Dadu została znacznie rozbudowana, aby sprostać rosnącemu popytowi na ciężarówki DAF na Tajwanie.

„Jakość ciężarówek DAF montowanych na Tajwanie jest tak samo wysoka, jak jakość pojazdów zjeżdżających z linii produkcyjnych w Holandii i Wielkiej Brytanii”, powiedział Geert van Genugten, który jest odpowiedzialny w firmie DAF Trucks za sprzedaż na rynki Azji Południowo-Wschodniej. „Pięciotysięczna tajwańska ciężarówka DAF jest ciągnikiem FT CF 85.410, który będzie używany do przewozu surowców dla przemysłu papierniczego.”

„Koszty na kilometr wyznaczają standard dla sektora”
Tajwańscy przewoźnicy wysoko cenią niezrównaną jakość połączoną z niskim zużyciem paliwa. „Wyjątkowa niezawodność i niskie koszty na kilometr, jakie zapewniają ciężarówki DAF, wyznaczają standard dla rynku” - tak Wilfred Wang, Prezes i Dyrektor Formosa Plastics Group, wyjaśnia sukces firmy DAF na Tajwanie. „Poza tym w krótkim czasie na wyspie rozwinęła się gęsta sieć dealerów DAF oferujących wysokiej jakości obsługę i zaopatrzenie w części.”

Świadomy wybór unikalnych cech wyróżniających firmę DAF
Richard Zink, Dyrektor DAF Trucks ds. marketingu i sprzedaży, był świadkiem świetnego przyjęcia firmy DAF przez tajwański rynek samochodów ciężarowych: „Jesteśmy naprawdę dumni z naszego partnerstwa z Formosa Plastics Group. Razem budujemy fantastyczne ciężarówki, które przewyższają oczekiwania klientów. Coraz więcej renomowanych tajwańskich firm transportowych wybiera DAF. Tak jak w innych miejscach na świecie, świadomie wybierają one nasze DNA: niezrównaną jakość, niskie całkowite koszty eksploatacji, największą dostępność taboru do wykonywania transportu i najlepszy na rynku komfort dla kierowcy.”