Akumulatory utrzymują pojazd na drodze


Akumulatory muszą efektywnie pracować. Płynny rozruch pojazdu oraz komfortowa jazda to bardzo istotne kwestie — szczególnie zimą.

Akumulatory utrzymują pojazd na drodze

Zima nie jest najlepszą porą roku dla akumulatorów. Zimno wpływa na ich pracę i dlatego należy zwracać na nie szczególną uwagę. Poniżej znajduje się kilka wskazówek: 

  • Dodatkowa ochrona akumulatora polega na dostarczaniu większej ilości ciepła i unikaniu zimnego powietrza. Dlatego należy dobrze zabezpieczyć akumulatory za pomocą dodatkowej pokrywy. Zmniejsza to obciążenie akumulatora, co zawsze ma pozytywny skutek. 
  • Przewody powinny działać prawidłowo. Należy regularnie je sprawdzać i wymieniać w razie potrzeby lub wątpliwości.
  • Należy upewnić się, że z akumulatorów nie jest pobierana nadmierna moc. Niektóre urządzenia pobierają niewiele prądu w stanie czuwania, jednak liczba urządzeń może niepostrzeżenie się zwiększyć, a akumulator rozładuje się do połowy.
  • Utrzymywanie w pełni naładowanych akumulatorów jest najlepszym sposobem postępowania. Należy unikać zbyt częstego ruszania i zatrzymywania się. Warto regularnie testować i wymieniać akumulatory. Można też zwrócić się o pomoc do dealera DAF. 
  • Utrzymuj swój pojazd na drodze — taki jest jego cel. Pamietaj również o w pełni naładowanych akumulatorach. 

Zadbaj o akumulatory: zasługują na to!