Strzeż się niskich temperatur


Na pewno zależy Ci na maksymalnym czasie pracy, również w niskich temperaturach. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Road News

Alarm ciśnienia w oponach
W czasie jazdy po chłodniejszych obszarach spadek temperatury powoduje zmiany ciśnienia w oponach. System monitorowania pozwala kontrolować wzrosty i spadki. Warto wiedzieć, że utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w oponach może pomóc zaoszczędzić paliwo (nawet 3% na każde odchylenie o bar). Prawidłowe ciśnienie w oponach zmniejsza ryzyko wypadku o 10%. Niskie ciśnienie wydłuża drogę hamowania, natomiast jego prawidłowa wartość pozwala wydłużyć okres eksploatacji opon.

Niezamarzający płyn do mycia szyb 
Sprawdź płyn do mycia szyb jeszcze przed nadejściem mrozów. Latem wycieraczki przedniej szyby wysychają, więc konieczna może się okazać ich wymiana, aby działały sprawnie wtedy, gdy będą potrzebne.

Akumulatory
Akumulatory są niezbędne dla prawidłowego działania wielu części pojazdu, w tym akcesoriów poprawiających komfort w kabinie. W niskich temperaturach akumulatory mogą wytwarzać od 30 do 50% mniej prądu.

Opony zimowe
W niektórych krajach europejskich używanie opon zimowych będzie obowiązkowe już od października. Lepiej zatem sprawdzić to na samym początku.

Akcesoria zapewniające ciepło w kabinie
W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości gadżety DAF, takie jak kurtki zimowe, szaliki i termosy, dzięki którym w kabinie nie dopadnie Cię chłód. Odwiedź stronę www.DAFshop.com!

 

Pamiętaj, aby omówić się Twoim dealerem DAF na kontrolę pojazdu i przygotowanie go do sezonu zimowego. To w końcu najlepszy przyjaciel Twojej ciężarówki — w trasie i poza nią!