Wszystko na temat filtra paliwa Euro 6


Pojazdy przewożące ciężkie ładunki i ich silniki stają się coraz bardziej złożone i przyjazne środowisku. Zaawansowane technologie i rygorystyczne przepisy prawa wymagają precyzyjnej pracy. Aby utrzymać silnik w optymalnej kondycji i uniknąć potencjalnych problemów, ważne jest zachowanie jak najwyższego poziomu czystości paliwa. To dlatego opracowaliśmy filtr paliwa Euro 6 — ten artykuł zwiera wszystkie informacje na jego temat.

Filtr paliwa Euro 6

Filtr paliwa Euro 6 jest inny
Euro 6 nie jest zwykłym filtrem paliwa. W przeciwieństwie do starszych modeli filtr Euro 6 jest wyposażony we wbudowany separator wody. Wcześniej były to dwie oddzielne części, a obecnie stanowią jeden podzespół. Oznacza to, że konieczne jest wykonanie zaledwie jednej czynności serwisowej. Filtr Euro 6 został również zaprojektowany z myślą o jeszcze dłuższych okresach międzyserwisowych — to także praktyczne rozwiązanie! 

Dlaczego warto kupić oryginalny filtr paliwa?
Pojazdy ciężarowe DAF są montowane w precyzyjny sposób zapewniający uzyskanie optymalnych osiągów. Oryginalne części DAF powstają specjalnie z myślą o pojazdach tej marki. Filtr paliwa Euro 6 jest dopasowany do silników Euro 6 i bardzo dokładnie odfiltrowuje cząstki. W efekcie starsze typy filtrów paliwa nie nadają się do stosowania w pojazdach ciężarowych nowej generacji.

W przypadku stosowania części innych niż oryginalne należy zachować ostrożność, ponieważ nie ma pewności, że filtr paliwa innego producenta będzie zapewniać wymagany poziom wydajności. Większe jest również ryzyko uszkodzeń. Może to w konsekwencji prowadzić do awarii, nieplanowanych napraw i wysokich kosztów, których każdy wolałby uniknąć.

Serwisowanie filtra paliwa Euro 6

Dealer DAF sprawdzi i wymieni filtr paliwa Euro 6 podczas regularnych przeglądów. W trakcie wymiany szczególnie istotne jest to, aby do wysokociśnieniowego układu wtrysku nie przedostawały się zanieczyszczenia. Z tego powodu wymieniamy filtry zgodnie ze specjalnie opracowaną procedurą.

Technicy w punktach dealerskich DAF uczestniczą w szkoleniach praktycznych i teoretycznych, dzięki czemu doskonale wiedzą, na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli technik nie zna tej procedury, zanieczyszczenia mogą przedostać się do wysokociśnieniowego układu wtrysku, co z kolei może prowadzić do kosztownych napraw. Regularne przeglądy pojazdu i wymiany filtry paliwa Euro 6 w punkcie dealerskim DAF zmniejszają ryzyko wystąpienia awarii i problemów.

Skontaktuj się z lokalnym dealerem DAF
W przypadku pytań dotyczących filtra paliwa Euro 6 lub potrzeby jego wymiany w profesjonalnym punkcie prosimy o kontakt z lokalnym dealerem DAF, który chętnie udzieli wszelkiej pomocy!