Układy zwiększające komfort i bezpieczeństwo

DAF-XF-Euro-6-snow-comfort-safety-940

Pojazdy DAF Euro 6 zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i innym użytkownikom dróg. Oczywiście bezpieczeństwo to nie tylko systemy chroniące kierowcę w razie wypadku.

Bezpieczeństwo kierowcy 
Zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy ma kluczowe znaczenie. Ważną rolę odgrywa w tym procesie wzmocniony szkielet kabiny, w którym zastosowano tylne i przednie strefy zgniotu, a także jej pochłaniające energię zawieszenie. Pozwala to na kontrolowane przesunięcie się kabiny do tyłu w przypadku uderzenia w tył pojazdu. Dzięki temu może pozostać ona nietknięta i nie odłącza się od podwozia. Poduszka powietrzna jest dostępna jako wyposażenie opcjonalne. Deska rozdzielcza jest wyposażona w strefy pochłaniające energię uderzeń, aby w przypadku kolizji zapobiec potencjalnym obrażeniom kolan lub je ograniczyć. Wyjątkowa blokada DAF Night Lock w prosty i efektywny sposób chroni przed włamaniami i próbami kradzieży.

Systemy bezpieczeństwa
Do wyposażenia standardowego pojazdów DAF z serii CF i XF Euro 6 należą: układ kontroli stabilności pojazdu (VSC), która zapobiega składaniu i przewracaniu się zestawu, tempomat adaptacyjny (ACC), układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu (FCW) i układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS). Te zaawansowane układy zwiększające komfort i bezpieczeństwo są dostępne wraz z zaawansowanym awaryjnym układem hamulcowym (AEBS) firmy DAF, który pomaga uniknąć kolizji lub złagodzić jej konsekwencje. Układ kamery z monitorem, który zapewnia jeszcze lepszą widoczność z przodu pojazdu i po stronie pasażera, również jest opcjonalnie dostępny. 

DAF Transport Efficiency
Tempomat Predictive Cruise Control i funkcja Predictive Shifting również są dostępne opcjonalnie. Obie innowacyjne technologie nawiązują do filozofii DAF Transport Efficiency i mogą zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję CO2 o 3%, zwłaszcza w górzystych trasach. Więcej informacji o programie DAF Transport Efficiency. 
Więcej informacji o programie Transport Efficiency


Więcej informacji o układach firmy DAF zwiększających komfort i bezpieczeństwo

Odkryj gamę modeli Euro 6

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, niezawodności i najwyższym komforcie kierowcy.

Więcej o gamie modeli Euro 6

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego