Tempomat adaptacyjny

Tempomat adaptacyjny (ACC) jest układem tempomatu z rozszerzonymi funkcjami, który pomaga zachować bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego oraz informuje kierowcę o konieczności jego interwencji.

Mniejsze zmęczenie kierowcy

Układ ACC wykorzystuje czujnik radarowy do wykrywania obiektów poruszających się przed pojazdem po tym samym pasie ruchu. Jeśli nie zostaną wykryte inne pojazdy, układ ACC utrzymuje stałą prędkość. Jeśli z przodu pojazdu wykryty zostanie obiekt poruszający się wolniej, w celu zachowania bezpiecznej odległości układ ACC redukuje prędkość obrotową silnika oraz, w razie potrzeby, włącza układy retardera i hamulców.

W przypadku, gdy do zachowania ustawionej odległości wymagana jest interwencja kierowcy, jest on o tym informowany poprzez stosowne ostrzeżenie. Wbudowany układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu powiadamia kierowcę o konieczności użycia maksymalnej siły hamowania w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem poprzedzającym. Układ ACC zwalnia kierowcę z konieczności ciągłego korygowania prędkości podróżnej, dzięki czemu zmniejsza jego zmęczenie i poziom stresu. Układ ACC sprawia, że prowadzenie pojazdu jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. 

Powiązane informacje

Odkryj gamę modeli Euro 6

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, niezawodności i najwyższym komforcie kierowcy.

Więcej o gamie modeli Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego