Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu

Układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) ma zapobiegać niezamierzonym zmianom pasa i wypadkom związanym z nieświadomym zjechaniem na pobocze przez ostrzeganie kierowcy w momencie przejechania przez linie wyznaczające pas ruchu.

Utrzymuje pojazd na właściwej drodze

Układ LDWS jest oparty na technologii automatycznego rozpoznawania obrazu. Za przednią szybą znajduje się kamera śledząca położenie pojazdu względem pasów namalowanych na jezdni. Kiedy pojazd opuszcza pas ruchu z lewej lub prawej strony, radio zostaje wyciszone, a z głośnika po odpowiedniej stronie słychać dudniący odgłos informujący kierowcę o konieczności skorygowania toru jazdy. Fałszywym ostrzeżeniom zapobiega układ elektroniczny, który potrafi wykryć zamierzone zmiany pasa.

* Układ LDWS jest wyposażeniem standardowym do pojazdów z serii CF i XF z silnikiem MX-11 lub MX-13 rejestrowanych w krajach UE lub ESWH, które spełniają następujące warunki:
– podwozie 4×2, 6×2 lub 6×4,
– DMC powyżej 8 t,
– pojazd nieprzeznaczony do jazdy terenowej (modele CF Construction) ani do zastosowań specjalnych (np. wozy strażackie)

Powiązane informacje

Odkryj gamę modeli Euro 6

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, niezawodności i najwyższym komforcie kierowcy.

Więcej o gamie modeli Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego