Układ kontroli stabilności pojazdu (VSC)

Układ kontroli stabilności pojazdu (VSC) jest aktywnym układem elektrycznym, pomagającym kierowcy w utrzymaniu kontroli nad pojazdem w krytycznych sytuacjach. 

Utrzymuje pojazd na drodze

Układ VSC w znaczący sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia podsterowności, składania się zestawu w wyniku nadsterowności oraz przewrócenia się zestawu.

Układ VSC wykorzystuje kilka czujników do ciągłego porównywania sygnałów płynących z kierownicy (kąt skrętu kierownicy) z ruchem pojazdu (prędkość kół, stopień odchylenia oraz przyspieszenie boczne). Gdy tylko wykryte zostanie potencjalne zagrożenie utraty kontroli nad pojazdem, układ VSC odcina przepustnicę oraz hamuje poszczególne koła, aby ustabilizować tor jazdy zgodnie z fizycznymi ograniczeniami zestawu.

Kierowca, który utraci kontrolę nad pojazdem, może spowodować poważny wypadek. Obrażenia, zainteresowanie mediów, uszkodzony pojazd i towar. Skutki wypadków są dla przewoźnika bardzo nieprzyjemne. Układ VSC bardzo skutecznie obniża ryzyko wystąpienia takiego wypadku.

VSC jest wyposażeniem standardowym wszystkich dwu- i trójosiowych ciągników oraz podwozi pod zabudowę z serii XF, CF i LF.

Powiązane informacje

Odkryj gamę modeli Euro 6

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, niezawodności i najwyższym komforcie kierowcy.

Więcej o gamie modeli Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego