Indywidualne dopasowanie do Twoich potrzeb

DAF CF: najbardziej wszechstronny pojazd ciężarowy. Dostępny jako podwozie pod zabudowę lub ciągnik. W wersjach z dwiema, trzema lub czterema osiami. Z napędem na jedną lub dwie osie. Z szeroką gamą przestronnych i komfortowych kabin. A także z szerokim wyborem potężnych silników Euro 6, które są jeszcze bardziej wydajne dzięki dalszym udoskonaleniom. Pojazdy te są przeznaczone do dystrybucji towarów oraz transportu materiałów sypkich i płynnych, ale doskonale sprawdzają się także w branży budowlanej. Modele CF mogą zostać indywidualnie dostosowane do każdej potrzeby transportowej.

Innowacje w zakresie bezpieczeństwa i wydajności

Przewidywanie 

Tempomat Predictive Cruise Control firmy DAF do pojazdów Euro 6

Tempomat Predictive Cruise Control oraz funkcja Predictive Shifting (opcja w pojazdach z silnikami PACCAR MX-11 lub MX-13) to nowe, innowacyjne technologie. Zaawansowana technologia GPS służy do określania dokładnej lokalizacji pojazdu oraz warunków jazdy, których można się spodziewać na przestrzeni następnego kilometra lub dwóch. Dzięki temu systemy „przewidują” położenie wzniesień i zjazdów. Tempomat Predictive Cruise Control ustala idealną prędkość w ramach określonego zakresu, a funkcja Predictive Shifting wybiera odpowiedni bieg. Funkcje te umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 nawet o 3% — zwłaszcza podczas jazdy na górzystych trasach.

Bezpieczeństwo

Elementem wyposażenia standardowego jest układ kontroli stabilności pojazdu (VSC), który zapobiega złożeniu i wywróceniu się zestawu oraz zaawansowany awaryjny układ hamulcowy (AEBS) — odpowiedzialny za zmniejszanie prędkości pojazdu w sytuacjach awaryjnych bez potrzeby ingerencji kierowcy. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, model CF wyposażono również w tempomat adaptacyjny (ACC) oraz układ ostrzegania przed uderzeniem w przód pojazdu (FCW).* Ułatwia to pracę kierowcy i zwiększa bezpieczeństwo innych użytkowników drogi.

Więcej informacji o układach zwiększających komfort i bezpieczeństwo

DAF-CF-Silent-07-400

Cicha praca

Specjalna wersja Silent umożliwia wdrożenie nowych zastosowań transportowych w obszarach miejskich. Wprowadzenie nowoczesnych technologii, takich jak zaawansowane oprogramowanie silnika i zabudowana skrzynia biegów, pozwala ograniczyć emisję hałasu w trybie „Silent” do maks. 72 dB(A). Dzięki temu można przeprowadzać załadunek i rozładunek towarów na obszarach, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące emisji hałasu w porze wieczornej, nocnej lub wcześnie rano. Nowy model CF w wersji Silent z silnikiem PACCAR MX-11 jest dostępny jako ciągnik lub podwozie pod zabudowę.

* Dla pojazdów z dwiema lub trzema osiami i tylnym zawieszeniem pneumatycznym. Dla wszystkich innych pojazdów, z wyłączeniem typów pojazdów FAK, FAQ, FAT Construction, FAD Construction
oraz ACC (z układem FCW i AEBS), układ jest dostępny opcjonalnie.

 

W skrócie

Najbardziej wszechstronny

Pojazd DAF CF Euro 6 oferuje rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Ze względu na niską masę własną każda ciężarówka CF wyróżnia się największą w swojej klasie ładownością, niezależnie od wybranej wersji. W największym stopniu jest to zasługą podwozia, które jest zarazem lekkie i wytrzymałe, a ponadto ma jeszcze jedną ogromną zaletę — ponieważ jest całkowicie płaskie, stwarza wytwórcom nadwozi znakomite warunki pracy.

Dostępne są trzy sześciocylindrowe silniki o mocy od 172 kW/234 KM do 375 kW/510 KM. Moc, niezawodność, oszczędność i ekologiczne parametry pracy.

Pojazd DAF CF Euro 6 ma wygląd zarazem solidny i elegancki, a ponieważ został dokładnie dopracowany, jest nadzwyczaj funkcjonalny. Optymalne właściwości aerodynamiczne i maksymalne chłodzenie zapewniają niskie zużycie paliwa.

Wnętrze modelu CF to idealne miejsce pracy. Wyróżnia się znakomitą dostępnością, a także najbardziej komfortowym łóżkiem i największą przestronnością w swojej klasie.

Powiązane informacje

Instrukcje dla kierowców DAF CF Euro 6

CF-driver-instructions_pl

Czy jeździsz samochodem ciężarowym DAF CF Euro 6?Zobacz materiały wideo zawierające instrukcje dla kierowców na kanale firmy DAF w serwisie YouTube.

Wyświetl listę odtwarzania

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego