Podwozie

Podwozie modelu LF Euro 6 zostało zaprojektowane tak, aby uzyskać maksymalną sztywność i doskonałe właściwości jezdne, niską masę własną i sporą ilość miejsca na umieszczenie różnych podzespołów. Podwozie jest całkowicie płaskie, a instalacja elektryczna stanowi ogromne ułatwienie dla wytwórców nadwozi. W celu stworzenia pojazdu doskonale dopasowanego do każdego zastosowania modele LF są dostępne w wielu wariantach o różnej ładowności i różnym rozstawie osi.

Wysoka ładowność

Lekkość i wytrzymałość

DAF LF Euro 6 — tylna ośPodwozie w modelu LF ma jednoczłonową konstrukcję, co pozwala zachować jak najniższą masę własną. W celu zapewnienia maksymalnej wytrzymałości zastosowano stal wysokiej jakości.

Aby uzyskać dodatkową nośność, modele 18- i 19-tonowe można wyposażyć w nową 13-tonową oś tylną, co jest niezwykle ważne w krajach, w których dozwolone są obciążenia osi napędzanej przekraczające 11,5 t.
 

Rozmieszczenie podzespołów

Praktycznie rozmieszczone podzespoły

Podzespoły takie jak zbiorniki powietrza i elektroniczny układ sterowania hamulcami są praktycznie rozmieszczone we wnętrzu podwozia, dzięki czemu pozostawiono dużo wolnej przestrzeni na montowanie skrzynek narzędziowych, podpór i kół zapasowych.

Łatwość zabudowy

Łatwość zabudowy

W segmencie do którego do którego należy model DAF LF bardzo ważna jest łatwość zabudowy nadwozia. Dlatego podwozie modelu LF jest całkowicie płaskie. Dostępne są także praktyczne wsporniki mocujące.

Konfiguracje

Szeroka gama konfiguracji podwozia

DAF LF Euro 6 — podwozieFirma DAF oferuje model LF Euro 6 w różnych wersjach masy. Podwozia pod zabudowę z kołami o średnicy 17,5 cala są dostępne w wersjach o DMC od 7,5 do 12 ton i ładowności netto od 4180 do 8300 kilogramów.

Podwozia pod zabudowę z kołami o średnicy 19,5 cala o DMC 14 i 16 t są dostępne w wersjach o ładowności netto 9570–11 570 kg.

Najwyższe modele serii LF to 18- i 19-tonowe podwozia pod zabudowę z kołami o średnicy 22,5 cala, przystosowane do masy całkowitej zestawu od 26 do 32 t.


Rozstaw osi

Aby możliwe było stworzenie modelu DAF LF doskonale dopasowanego do każdego zastosowania, dostępne są różne konfiguracje rozstawu osi. W wersji 12 tonowej dostępnych jest pięć konfiguracji rozstawu osi od 3,90 do 5,40 m. W pojazdach od 14 do 16 ton dostępnych jest sześć konfiguracji rozstawu osi — od 3,80 do 5,90 m. Dla modeli 19 tonowych dostępnych jest osiem konfiguracji rozstawu osi — od 3,45 do 6,25 m.

Powiązane informacje

Instrukcje dla kierowców DAF LF Euro 6

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Czy jeździsz samochodem ciężarowym DAF LF Euro 6?Zobacz materiały wideo zawierające instrukcje dla kierowców na kanale firmy DAF w serwisie YouTube.

Wyświetl listę odtwarzania

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego