Seria DAF LF 2016

DAF-LF-MY-2016-2015085 Firma DAF prezentuje szeroką gamę udoskonaleń popularnych pojazdów z serii LF. Modele te zostały wyposażone w zoptymalizowane układy napędowe oraz nowe spojlery i osłony. Udostępniono jeszcze więcej opcji umożliwiających efektywną konfigurację pojazdu ciężarowego zgodnie z życzeniami klienta. Jeszcze wyższa rentowność. 

NAJWAŻNIEJSZE UDOSKONALENIA

 • Silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l
  Wydajność wyższa nawet o 5%.
 • Nowa 12-biegowa skrzynia biegów AS Tronic w połączeniu z silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l.
  Masa całkowita pojazdu do 32 t, mniejsze zużycie paliwa i jeszcze wyższy komfort
 • Rozstaw osi do 6,9 m.
  Maksymalna długość ładunku wynosząca ponad 9 m.
 • Pojemność zbiornika paliwa do 1240 l.
  Maksymalny promień operacyjny, który umożliwia obniżenie wydatków na paliwo.
 • Nowy pakiet aerodynamiczny (kabiny Day Cab)
  Do 4% mniejsze zużycie paliwa.
 • Więcej informacji na wyświetlaczu głównym.
  Informacje z tachografu pozwalają na uniknięcie kar za naruszenie przepisów, a wskaźnik serwisowy zapewnia maksymalną dostępność pojazdu.
 • Układy ACC, FCW, AEBS** i LDWS jako wyposażenie standardowe.
  Zwiększony komfort i bezpieczeństwo.
 • Światła tylne LED
  Długi okres eksploatacji, niskie zużycie energii elektrycznej i brak przestojów spowodowanych wadliwym oświetleniem.
 • Przygotowanie silnika PACCAR PX-5 do montażu generatora Frigoblock.
  Mniejsze zużycie paliwa, łatwy montaż i podłączanie.
 • Jeszcze lepsza komunikacja między podwoziem a zabudową.
  Maksymalna wydajność i wygoda.

**w przypadku modeli o DMC > 8 t


Bezpieczne i wygodne

Większość nowych modeli LF 2016 jest wyposażona w najnowsze układy poprawiające komfort i bezpieczeństwo. Układ ACC (tempomat adaptacyjny) pozwala zachować określoną odległość od pojazdu jadącego z przodu. Układy FCW (układ ostrzegania o uderzeniu w przód pojazdu) oraz AEBS (zaawansowany układ hamulcowy) ostrzegają kierowcę ryzyku kolizji i, jeśli zajdzie taka potrzeba, automatycznie zmniejszają prędkość jazdy. 
Układ LDWS (układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu) emituje sygnał zanim dojdzie do nieumyślnego opuszczenia pasa ruchu. Większy komfort kierowcy i, co najważniejsze, zwiększony poziom bezpieczeństwa.

Wydajność

Dzięki ulepszeniom w zakresie oprogramowania oraz zarządzania temperaturą i powietrzem silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l (112–157 kW/152–213 KM) zużywa nawet o 5% mniej paliwa. Modele z silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l (164–231 kW/223–314 KM) są wyposażone w 12-biegową automatyczną skrzynię biegów AS Tronic, co pozwala na zwiększenie dopuszczalnej masy całkowitej do 32 t. Większa ładowność skutkuje poprawieniem wydajności.

Komunikacja

Komunikacja miedzy podwoziem a zabudową jest usprawniana przez układy, takie jak magistrala CAN. Układy te dają kierowcy jeszcze więcej możliwości sterowania funkcjami zabudowy z kabiny. 
Na wyświetlaczu na desce rozdzielczej można przeglądać i konfigurować sygnały z zabudowy. Modele z serii LF 2016 są wyposażone w funkcję automatycznego obniżania zawieszenia pneumatycznego przy włączonej przystawce PTO. Pozwala to, na przykład, zachować lepszą stabilność przy opróżnianiu wywrotki.

Aerodynamika

Do serii LF 2016 z kabiną Day Cab przygotowano nowy pakiet aerodynamiczny*. W skład tego pakietu wchodzą również osłony boczne i owiewka dachowa, które tworzą spójną konstrukcję. W zależności od zastosowania pozwala to na ograniczenie zużycia paliwa do 4%. Optymalna aerodynamika, która pozwala ograniczyć koszty eksploatacji.

*dostępny od początku 2016 roku

Bądź drobiazgowy

Nowe tylne światła LED przyciągają uwagę dzięki wyjątkowym efektom rozświetlania przy skręcaniu. Dodatkowo ich bardzo długi okres eksploatacji pozwala zapewnić maksymalną dostępność pojazdu. Wraz z wprowadzeniem modeli z serii LF 2016 na rynek podjęliśmy wszelkie kroki, aby maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji. 

DAF-LF-MY-2016-LED

Nowoczesny

Modele LF charakteryzuje niska masa własna, co pozwala osiągnąć najwyższą ładowność w klasie. Siedem nowych opcji rozstawu osi do 6,9 m umożliwia przewożenie ładunków o jeszcze większej objętości. Te usprawnienia pozwalają na zwiększenie długości ładunku do ponad 9 m! Nowe rozstawy osi pozwalają na przewożenie ładunków o objętości do 1240 l. Wyjątkowy w swojej klasie. Umożliwia to zwiększenie promienia operacyjnego oraz tankowanie w miejscach z niskimi cenami paliwa.

Wiedza

Asystent wydajności kierowcy firmy DAF pomaga zoptymalizować proces eksploatacji pojazdu ciężarowego. Ten układ wyświetla informacje o zużyciu paliwa, sposobie hamowania, ciśnieniu w ogumieniu oraz dane z tachografu. Daje on kierowcy jasny wgląd w czas jazdy, co pozwala pokonywać trasę nie łamiąc obowiązujących przepisów.
Na wyświetlaczu pojawiają się również informacje o 
zbliżającym się terminie następnej kontroli technicznej, które pozwalają na zmaksymalizowanie dostępności pojazdu.
 
DAF-LF-2016-Edition-Interior-20151002

Dobrze przemyślane

Silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l, tak samo jak model PX-7, może zostać przygotowany do montażu generatora Frigoblock. Nowa konstrukcja miski olejowej pozwala zamontować generator na optymalnej wysokości nad powierzchnią gruntu, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia go. Dobrze przemyślana konstrukcja Modele z serii LF są dostępne z opcją wlotu powietrza zamontowanego wysoko z tyłu kabiny. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w modelach z układem chłodzenia montowanym nad kabiną, regulowaną owiewką dachową lub komorą sypialną na dachu kabiny.

Powiązane informacje

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Usługi firmy DAF

DAF services

Efektywny transport to więcej niż doskonała ciężarówka. Za każdą ciężarówką firmy DAF stoi profesjonalna organizacja i międzynarodowa sieć dealerów. Dzięki nim klienci uzyskują pomoc w zakresie wyboru właściwego pojazdu, jego finansowania i utrzymania floty w doskonałym stanie.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego