Elementy zewnętrzne

Model DAF LF to doskonała wizytówka każdej firmy transportowej. Jego elegancki wygląd przypomina modele DAF CF i XF.

Konstrukcja

Atrakcyjny wygląd: zarazem solidny i przyjazny.

Kolejną zaletą, ważną dla ciężarówki poruszającej się po terenach miejskich, jest przyjazny wygląd. Jednak wygląd ciężarówki do dystrybucji musi zarazem potwierdzać jej solidność. Zespół projektowy firmy DAF połączył obie te cechy. Oczywiście elementy zewnętrzne modelu LF to nie tylko wspaniały wygląd. Przyczyniają się one do podniesienia wydajności, współczynnika wykorzystania pojazdu, komfortu i bezpieczeństwa.

 

Warianty kabiny

Trzy warianty kompaktowych kabin

Pojazdy serii DAF LF mogą być wyposażone w trzy warianty kabin:

  • kabina Day Cab o długości 160 cm
  • wydłużona kabina Day Cab o długości 200 cm
  • kabina Sleeper Cab z jednym łóżkiem, o łącznej długości 200 cm

Szerokość kabin wynosi zaledwie 2130 mm, co w połączeniu z małym promieniem skrętu (kąt skrętu kół wynosi od 50 do 53°, w zależności od wersji kabiny) znacznie ułatwia manewrowanie na miejskich drogach.

Zależnie od modelu i specyfikacji dla danego rynku, kabina może być łączona z podwoziem za pośrednictwem gumowych mocowań stożkowych z przodu i sprężyn zwojowych ze zintegrowanymi amortyzatorami z tyłu lub za pośrednictwem sprężyn zwojowych we wszystkich czterech narożnikach. Sprężyny zwojowe są standardowym wyposażeniem wersji z kabiną Sleeper Cab oraz wersji 18-tonowej i różnych modeli ciągników siodłowych.

Widoczność

Oświetlenie

Dobra widoczność jest niezwykle istotna dla kierowcy, szczególnie w obszarach miejskich. Seria LF zapewnia idealną widoczność zarówno przed pojazdem, jak i po jego bokach. Wraz z optymalnym ustawieniem lusterek zapewnia to większe bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko kolizji. Do poprawy bezpieczeństwa przyczynia się oczywiście również oświetlenie.

Opcjonalne światła LED do jazdy dziennej zapewniają doskonałą widoczność w ciągu dnia. Zderzak można wyposażyć w światła przeciwmgielne i reflektory doświetlające zakręty. Świecą one w kierunku jazdy, zapewniając łatwiejsze oraz bezpieczniejsze manewrowanie i skręcanie. Kolejną funkcją są (opcjonalne) tylne światła LED, odznaczające się niezwykle długim okresem eksploatacji, zapewniającym maksymalną dostępność pojazdu.

Aerodynamika

Aerodynamika

AerodynamikaModel DAF LF jest wyposażony w osłony boczne doskonale połączone ze spojlerem dachowym, co skutkuje oszczędnościami w zakresie zużycia paliwa, sięgającymi nawet 4% w zależności od sposobu wykorzystywania ciężarówki.

Ciężarówka dystrybucyjna serii LF z zabudową Aero jest dostarczana fabrycznie z aerodynamiczną zabudową firmy PACCAR. Połączenie ze specjalnym zestawem owiewek i osłon kabiny pozwala osiągnąć oszczędności paliwa sięgające nawet 8%. Optymalne właściwości aerodynamiczne zapewniają możliwie jak najniższe zużycie paliwa.

Powiązane informacje

Instrukcje dla kierowców DAF LF Euro 6

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Czy jeździsz samochodem ciężarowym DAF LF Euro 6?Zobacz materiały wideo zawierające instrukcje dla kierowców na kanale firmy DAF w serwisie YouTube.

Wyświetl listę odtwarzania

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego