Wnętrze

Zrelaksowany kierowca to lepszy kierowca. To dlatego firma DAF poświęciła tak dużo uwagi wnętrzu pojazdów serii LF. Jest to doskonałe środowisko pracy o tak samo wysokim standardzie jakości, jak w przypadku pojazdów serii XF i CF. W rezultacie powstało optymalne środowisko pracy kierowcy. W kabinie zastosowano ciepłe kolory, dzięki którym kierowcy od razu poczują się jak w domu. Materiały i elementy wykończeniowe, z których wykonano elementy wnętrza kabiny, są niezwykle praktyczne i łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu wnętrze zawsze będzie wyglądać na czyste i zadbane.

Prowadzenie pojazdu

Po prostu wsiądź i jedź

W kabinie zastosowano ciepłe kolory, dzięki którym kierowcy od razu poczują się jak w domu. Zalety wnętrza modelu DAF LF:

  • W pełni regulowane fotele, zapewniające komfort i łatwość użytkowania.
  • Deska rozdzielcza z czytelną tablicą przyrządów oraz wyświetlacz utrzymany w jasnej tonacji kolorystycznej z systemem DAF Driver Performance Assistant.
  • Wielofunkcyjna kierownica ze zintegrowanymi elementami sterowania
  • Układ ogrzewania i wentylacji o bardzo dużej wydajności pozwala utrzymywać komfortowy zakres temperatur.

Wejście do kabiny

Optymalny dostęp

W ciągu dnia kierowcy pojazdów dystrybucyjnych bardzo często opuszczają kabinę. Dlatego w modelach DAF LF zadbano o zapewnienie optymalnego dostępu, wyposażając je w szeroko otwierane drzwi (90 stopni) ze zintegrowanym, praktycznympodświetleniem stopni podczas wsiadania i wysiadania.

Układogrzewania i wentylacjima bardzodużą wydajność. Dlatego temperatura wnętrza szybko osiąga odpowiedni poziom.

W lekkich modelach LF (z kołami o średnicy 17,5 cala)płyta podłogowa znajduje sięna wysokości 89cm, jak w poprzednichmodelach.W cięższychwersjach, kołami o średnicy 19,5i 22,5calapłyta podłogowaznajduje sięna wysokości 98cm i111cm.

Schowki

Wiele opcji przechowywania przedmiotów

Szczególnie w transporcie kierowca potrzebuje wielu praktycznych schowków. Dlatego model DAF  LF jest wyposażony w przestronny, zamykany schowek nad komorą silnika Dodatkowo można też przechowywać przedmioty  na pokrywie.

Wersje ze zautomatyzowaną skrzynią biegów AS Tronic są wyposażone w dodatkowy schowek obok deski rozdzielczej po stronie kierowcy: idealny np. na listy przewozowe. Oprócz tego dostępne są  schowki w panelach drzwi , a siatka do przechowywania przedmiotów na tylnej ścianie kabiny i dwa schowki tuż nad przednią szybą.

Nad przednią szybą po stronie kierowcy znajdują się cztery gniazda DIN, umożliwiające podłączenie np. cyfrowego tachografu , który dzięki temu będzie znajdował się   w łatwo dostępnym miejscu. W wydłużonej kabinie Day Cab i w kabinie Sleeper Cab Sleeper Cab są także trzy dodatkowe zamykane schowki za fotelami, należące do wyposażenia standardowego.

Powiązane informacje

Instrukcje dla kierowców DAF LF Euro 6

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Czy jeździsz samochodem ciężarowym DAF LF Euro 6?Zobacz materiały wideo zawierające instrukcje dla kierowców na kanale firmy DAF w serwisie YouTube.

Wyświetl listę odtwarzania

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego