Indywidualne dopasowanie do Twoich potrzeb

Pojazdy DAF LF Euro 6 tworzą kompleksową gamę ciężarówek do dystrybucji. Podczas ich tworzenia największy nacisk położono na zapewnienie maksymalnej wydajności z punktu widzenia przedsiębiorcy transportowego i jak najłatwiejszej obsługi z punktu widzenia kierowcy. Dlatego model DAF LF Euro 6 wyznacza standardy w dziedzinie ładowności, ekonomicznego zużycia paliwa i współczynnika wykorzystania pojazdu. Ten pojazd praktycznie nie ma konkurencji.

W skrócie

Pewność i niezawodność

Model DAF LF Euro 6 jest świetnie przemyślany, co widać w każdym szczególe. Jest to pojazd doskonale przystosowany do dystrybucji. W klasie od 7,5 do 19 t można znaleźć indywidualnie dobrany model LF do każdego rodzaju dystrybucji. Niska masa własna pozwoliła osiągnąć wiodącą w klasie ładowność, niezależnie od wybranej wersji. Oznacza to ogromną wydajność, do której przyczynia się także gama nowoczesnych cztero- i sześciocylindrowych silników PACCAR o mocy od 112 kW/152 KM do 239 kW/325 KM. Moc, niezawodność, niskie zużycie paliwa i ekologiczne parametry pracy. Okresy międzyobsługowe wynoszące do 60 000 km podnoszą współczynnik wykorzystania pojazdu.

Podczas projektowania stylistyki modelu DAF LF Euro 6 postawiono na imponujący wygląd. Wnętrze i deska rozdzielcza ze zintegrowanym systemem Driver Performance Assistant składają się na najlepsze środowisko pracy kierowcy. Podwozie jest całkowicie płaskie i dopracowane w sposób ułatwiający pracę wytwórców nadwozi.

Zarówno wersje ze sztywnym podwoziem, jak i ciągniki siodłowe, mogą być wyposażone w kabinę Day Cab, wydłużoną kabinę Day Cab lub kabinę Sleeper Cab, aby każdy mógł wybrać model LF idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Znakomite osiągi

Znakomite osiągi

Wysokie wskaźniki zadowolenia wśród użytkowników pojazdów serii LF są najlepszym z możliwych dowodów ich jakości. Każdy, kto ma okazję wypróbować pojazd LF, natychmiast przekonuje się do jego zalet. Firma DAF produkuje pojazdy ciężarowe stworzone do pracy dzień po dniu, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Dla każdego zastosowania dostępne jest odpowiednio dopasowane rozwiązanie. Bez względu na to, czy użytkowany pojazd serii LF jest wykorzystywany w budownictwie, przemyśle chłodniczym, transportu towarów głębokiego mrożenia czy dystrybucji miejskiej, wszędzie spisuje się znakomicie.

Cicha praca

Specjalna wersja Silent umożliwia wdrożenie nowych zastosowań transportowych w obszarach miejskich. Wprowadzenie nowoczesnych technologii, takich jak zaawansowane oprogramowanie silnika, pozwala ograniczyć emisję hałasu w trybie „Silent” do maks. 72 dB(A). Dzięki temu można przeprowadzać załadunek i rozładunek na obszarach, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące emisji hałasu w porze wieczornej, nocnej lub wcześnie rano. Model LF Silent jest dostępny w postaci 7,5-tonowego podwozia pod zabudowę z 4,5-litrowym silnikiem PACCAR PX-5, zapewniającym moc 112 kW/152 KM.

Przechowywać w chłodnym miejscu

Szczególnie w przypadku transportu wymagającego sterowania temperaturą silnik PACCAR PX-5 — podobnie jak PX-7 — jest teraz dostępny z opcją generatora zamontowanego bezpośrednio na silniku. Stałe zamocowanie zapewnia niezawodne działanie chłodzonego płynem lub powietrzem generatora „Frigoblock”. Taka konstrukcja znacznie przedłuża żywotność pasków klinowych, co przekłada się na najwyższą niezawodność oraz oszczędność na kosztach i bieżącym serwisie. Ponadto sam generator zasilający chłodnię jest łatwy w montażu i zapewnia maksymalną wydajność.

Solidność

Bez względu na to, czy chodzi o furgon, nadwozie kurtynowe, platformę, wywrotkę czy bardziej specjalistyczną zabudowę transportową (np. do przewożenia lekkiej koparki), pojazdy serii LF idealnie nadają się do wszystkich tych zastosowań. Z kolei 19-tonowy model LF Construction został specjalnie zaprojektowany do zastosowań obejmujących regularną jazdę terenową. Jego znakiem rozpoznawczym jest krata wlotu powietrza w czarnym matowym kolorze, wysoko umieszczony zderzak oraz solidna płyta zabezpieczająca chłodnicę. Wysoko umieszczony przedni zderzak umożliwia uzyskanie kąta natarcia o wartości niemal 25 stopni i prześwitu nad podłożem wynoszącego 32 cm. Mocny, solidny i wszechstronny.

Powiązane informacje

Instrukcje dla kierowców DAF LF Euro 6

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Czy jeździsz samochodem ciężarowym DAF LF Euro 6?Zobacz materiały wideo zawierające instrukcje dla kierowców na kanale firmy DAF w serwisie YouTube.

Wyświetl listę odtwarzania

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego

PL: Udostępnij stronę

Zapraszamy do udostępniania tej strony.