Podwozie

Niska masa podwozia o dobrym układzie przestrzennym zapewnia wysoką ładowność. Wysoka sztywność zapewnia doskonałe właściwości jezdne. Takie elementy, jak zbiorniki paliwa, akumulatory, moduł EAS, zbiornik płynu AdBlue i koło zapasowe, mogą zostać zamontowane w różnych miejscach podwozia. Pozwala to na efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Wytrzymałość i lekkość

Rama podwozia modelu XF

W przedniej części podwozia pozostawiono dużą ilość miejsca na szeroki układ chłodzenia. Trwałe przednie zabezpieczenie przeciwnajazdowe chroni także chłodnicę. Przednia część podwozia ma wysoką sztywność, przez co układ kierowniczy pracuje bardzo precyzyjnie.

Zawieszenie osi tylnej Stabilink nie tylko ogranicza masę własną pojazdu, ale także poprawia charakterystykę pracy układu kierowniczego. Osie, zawieszenie osi i układ kierowniczy zostały zaprojektowane całkowicie na nowo, aby zredukować masę własną i podnieść sprawność pojazdu.

Układ podwozia

Elastyczny układ podwozia

Jednym z podstawowych celów podczas prac nad podwoziem do modeli XF było uzyskanie maksymalnej ilości miejsca. W celu zapewnienia maksymalnej elastyczności podczas adaptacji podwozia istnieje możliwość rozdzielenia katalizatora SCR i filtra sadzy. W ciągniku siodłowym zbiornik płynu AdBlue jest umieszczony w sposób praktyczny pod kabiną. Zapewnia to dużo miejsca na systemy pomp, zbiorniki hydrauliczne i zbiorniki paliwa o łącznej pojemności nawet do1500 litrów.

Powiązane informacje

Instrukcje dla kierowców DAF XF Euro 6

PL Driver Instructions

Czy jeździsz samochodem ciężarowym DAF XF Euro 6?Zobacz materiały wideo zawierające instrukcje dla kierowców na kanale firmy DAF w serwisie YouTube.

Wyświetl listę odtwarzania

Skonfiguruj swoją ciężarówkę DAF

DAF Euro 6 truck configurator

Zawsze znajdziemy samochód DAF, który spełni wszystkie potrzeby. Skorzystaj z aplikacji DAF Truck Configurator, aby przekonać się, który samochód ciężarowy zgodny z normą Euro 6 najlepiej spełni Twoje potrzeby.

DAF Truck Configurator

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_pl

DAF Transport Efficiency to nazwa naszej filozofii służącej uzyskiwaniu przez klienta jak największego zysku z każdego kilometra.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z lokalnym dealerem firmy DAF

DAF logo on dealer building

Czy chcesz wiedzieć więcej? Dealerzy DAF z przyjemnością udzielą wszechstronnych i wyczerpujących informacji o produktach i usługach firmy DAF.

Przejdź do formularza kontaktowego