DAF The New CF and XF chassis

Idealna baza pod dowolną zabudowę

Przemyślana konstrukcja podwozia nowych modeli serii CF i XF to kolejny przejaw stosowania ideologii Pure Excellence. Podwozie zostało wykonane ze stali o wysokiej jakości, dzięki czemu jest lekkie, wytrzymałe i stabilne. Oferuje także rozwiązania umożliwiające oszczędzanie miejsca, które z pewnością zostaną ciepło przyjęte przez firmy wykonujące zabudowy nadwozi.

Wytrzymałość, lekkość i zwrotność

Filozofia Pure Excellence przejawia się również w przemyślanej konstrukcji podwozia nowych modeli serii CF i XF. Podwozie zostało wykonane z wysokiej jakości stali charakteryzującej się lekkością i wytrzymałością. W ciągnikach siodłowych oraz niektórych podwoziach pod zabudowę solidna i wytrzymała oś tylna jest osadzona w konstrukcji Stabilink.

  • Niewielka masa elementu tego oznacza większą oszczędność paliwa oraz ładowność, a tym samym lepszą efektywność transportu.
  • Zawieszenie tylnej osi Stabilink zapewnia optymalną stabilność pionową, możliwość przewożenia większych ładunków oraz lepszą kontrolę nad pojazdem.

Maksymalna elastyczność

Nowe modele serii CF i XF zapewniają niedoścignione możliwości konfigurowania podwozia. Komponenty podwozia można rozłożyć w taki sposób, aby zapewniały jak najwyższą wydajność w każdej sytuacji. Przewidziano też dużo miejsca na montaż układów pomp, podpór żurawia lub dużych zbiorników paliwa.

  • Inteligentne rozmieszczenie elementów podwozia umożliwia montaż zbiorników o pojemności sięgającej 1500 l (w przypadku ciągników siodłowych).
  • Możliwości w zakresie konfiguracji i ułożenia komponentów podwozia są w zasadzie nieograniczone, dzięki czemu nowe ciężarówki są najwszechstronniejszymi pojazdami w branży.

Łatwa zabudowa

Nowe modele serii CF i XF są objęte rozbudowanym programem modułów mocowania nadwozia, który jest wyjątkowo przyjazny dla wytwórców zabudów. Oferujemy moduły do zabudów typu furgon oraz montażu żurawi. Podwozia pod zabudowę zostały wyposażone w ujednolicony układ otworów montażowych na tylnej części, co ułatwia montaż poprzecznic i platform załadowczych.

  • Rozbudowana oferta modułów mocowania zabudowy skraca czas modyfikacji zabudowy.
  • Całkowicie płaskie podwozia i komponenty przewidziane w ich wnętrzach dodatkowo ułatwiają proces zabudowy.

Zawieszenie pneumatyczne ECAS

Całkowicie zmodernizowane, sterowane elektronicznie zawieszenie pneumatyczne (ECAS) zapewnia najwyższy poziom niezawodności, trwałości i funkcjonalności. Do nowych funkcji należą: sterowanie proporcjami ciśnienia, sterowanie podnoszeniem osi 2 oraz sterowanie ciśnieniem w mieszkach podnoszących. Realizowane przez układ ECAS funkcje blokady oraz odboju umożliwiają ustabilizowanie tylnej osi podczas obsługi wyposażenia dodatkowego, takiego jak dźwigi i podnośniki. Z fotelem połączony jest innowacyjny, łatwy w użyciu układ zdalnego sterowania z podświetlanymi przyciskami.

  • Nowe opcje układu ECAS zapewniają większe bezpieczeństwo podczas ładowania i rozładunku
  • Poręczny pilot zdalnego sterowania umożliwia kierowcy precyzyjne sterowanie w każdych warunkach

Niezwykle kompaktowy układ końcowego oczyszczania spalin

W nowych modelach serii CF i XF zastosowaliśmy całkowicie nowy i niezwykle kompaktowy układ końcowego oczyszczania spalin (ang. Emission Aftertreatment System, EAS). Udało się w ten sposób uzyskać dodatkowe wolne miejsce w podwoziu. Wytwórców produkujących pojazdy do specjalnych zastosowań z pewnością zainteresuje informacja, że układy DeNOx i filtra cząstek stałych oleju napędowego nie muszą już być rozdzielone. Jest to kolejny aspekt przyczyniający się do zwiększenia wydajności.

  • Niezwykle kompaktowy system oczyszczania spalin oznacza większą ilość wolnego miejsca w podwoziu.
  • Waga niższa o 50 kg od poprzedniej wersji oznacza, że kierowca może zabrać w trasę więcej ładunku.