Doskonały układ napędowy

W segmencie dystrybucyjnym najcenniejsze są rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego firma DAF oferuje nowy model LF z szerokim wyborem silników, przekładni i przełożeń tylnej osi, aby zapewnić najlepszy pojazd do danego zastosowania. Każdy pojazd z nowej serii LF to gwarancja najwyższej niezawodności i znakomitych osiągów, niskiego poziomu emisji spalin i najmniejszego zużycia paliwa, a także niezrównanej wygody kierowcy.

Mocne silniki

Nowy model LF oferuje szeroki wybór silników, m.in. mocny, 4-cylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l i 6-cylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Nowe oprogramowanie i zoptymalizowany system zarządzania ciepłem i przepływem powietrza zwiększyły maksymalny moment obrotowy, który teraz jest odczuwalny przy niższej prędkości w obu silnikach.

Szybsze przełożenia tylnej osi

Dzięki wykorzystaniu nowych szybszych przełożeń tylnej osi, wynoszących do 3,31:1, prędkość obrotowa silnika jest zmniejszona o 150–200 obr./min przy prędkości podróżnej. W połączeniu z innowacjami silnika optymalizacja układu napędowego zapewnia oszczędność paliwa w wysokości 6%, a zmniejszony poziom hałasu zapewnia jeszcze lepszą wygodę kierowcy.

Ekonomiczna i cicha praca

Silniki PACCAR PX spełniają najnowsze wymagania dotyczące emisji, osiągając najniższe wartości w historii. Co więcej, ich kompaktowe wymiary oraz zintegrowanie różnych podzespołów w bloku cylindrów i głowicy sprawiają, że pracują one niezwykle cicho, zwiększając komfort prowadzenia pojazdu.

Wydajne skrzynie biegów

Aby zapewnić maksymalną wydajność, do nowego modelu LF można wybrać jedną z wielu oferowanych skrzyni biegów: ręczną, zautomatyzowaną lub w pełni automatyczną, wszystkie z 5, 6, 9 lub 12 biegami. Automatyczna skrzynia biegów Allison jest teraz dostępna także w najmocniejszych wersjach nowego modelu.

DAF-LF-engines-visual
LF City

LF City

Jedną z najważniejszych innowacji wprowadzonych w serii LF jest nowy silnik PACCAR PX-4 o pojemności 3,8 l, który jest dostępny dla wersji 7,5-tonowej tego nowego modelu. Firma DAF wprowadza ten nowy silnik w serii LF City przeznaczonej do lekkich prac przy dystrybucji miejskiej, w których najlepiej sprawdza się jednostka o pojemności 4,0 l.

> Czytaj więcej

DAF Silent

Wersja Silent

Unikatowa specjalna wersja Silent umożliwia dystrybucję w obszarach miejskich. Nowoczesne technologie, takie jak zaawansowane oprogramowanie silnika, pozwalają ograniczyć emisję hałasu w trybie ‘Silent’ do maks. 70 dB(A). Dzięki temu pojazdy LF idealnie nadają się do załadunku i rozładunku na obszarach miejskich, gdzie obowiązują ograniczenia dotyczące emisji hałasu w porze wieczornej, nocnej lub wcześnie rano.