DAF-Municipal-Group-Garbage-Grey-Application-3840x3000

Odkryj nasze inne rozwiązania transportowe do odbioru odpadów

 

Segment komunalny

Wywóz śmieci

Śmieciarki często działają w zatłoczonych obszarach, takich jak wąskie uliczki w miastach i na wsi. Dobra manewrowość i doskonała widoczność są niezbędne w tej branży. Dlatego większą część tego rynku należy do kompaktorów na podwoziach 4x2 i 6x2. Wszystkie pojazdy są wyposażone w przystawkę odbioru mocy i najczęściej w pionowy wylot spalin. Większość pojazdów do zbiórki śmieci jest wyposażona w pełni automatyczne lub zautomatyzowane skrzynie biegów. Aby lepiej radzić sobie z częstymi postojami i krótkimi odległościami, które pokonują śmieciarki, firma DAF opracowała specjalnie zaprojektowane oprogramowanie Stop & Go. To oprogramowanie jest dostępne zarówno dla w pełni automatycznych, jak i zautomatyzowanych skrzyń biegów.

Najbardziej złożoną częścią zabudowy jest część załadowcza, hydraulicznie sterowane urządzenie z rozbudowanymi funkcjami zabezpieczającymi, nadające się do opróżniania każdego rodzaju kontenera na odpady.

Załadunek tylny

Śmieciarka z tylnym systemem załadunku jest idealna do zbierania luźnych worków na śmieci lub do opróżniania małych pojemników w ciasnych miejscach, takich jak zatłoczone, wąskie uliczki w centrach miast. W tych obszarach inne systemy, takie jak system załadunku bocznego, nie mają wystarczająco dużo miejsca do działania. Ponadto inne systemy nie są w stanie łatwo zabrać luźnych worków na śmieci. Podczas podróży do i z miejsca operacji kierowca i dwóch pracowników muszą siedzieć w kabinie, dlatego trzecie miejsce jest godną polecenia opcją.

Załadunek boczny

Ze względu na stale rosnące wymagania BHP oraz inne przepisy stwarzające bezpieczne warunki pracy, rośnie zapotrzebowanie na boczny system załadunku odpadów. Kolejną zaletą załadunku bocznego jest fakt, że jeden człowiek może obsługiwać cały proces zbiórki śmieci. W praktyce często wewnątrz i na zewnątrz ciężarówki pracują dwie osoby. Jeden pracownik ustawia mini pojemniki, a kierowca obsługuje joystick w kabinie, aby opróżnić pojemniki.

Top loader

W gęsto zaludnionych obszarach, takich jak miasta i większe wioski, podziemne kontenery służą do zbierania śmieci z całej ulicy lub okolicy. Śmieciarka ładowana od góry z żurawiem służy do podnoszenia kontenera podziemnego i opróżniania go do korpusu kolektora. Aby zapobiec spadaniu odpadów poza zabudowę, dach jest otwierany hydraulicznie w formie lejka.

Załadunek czołowy

Większość systemów załadunku czołowego pracuje na terenach przemysłowych, przenosząc ciężkie odpady poprzez przechylanie kontenerów nad kabiną. Nośność ramion podbieracza często sięga 3500 kg, co umożliwia obsługę dużych 4-kołowych kontenerów. Podnoszenie i opuszczanie kontenerów nie wymaga żadnej pracy fizycznej, ponieważ potężne ramiona podbierające chwytają kontener za pomocą sterowania joystickiem z wnętrza kabiny.