Download
  • 1 stycznia 2019
 

Wszystko na temat filtra paliwa Euro 6

Pojazdy przewożące ciężkie ładunki i ich silniki stają się coraz bardziej złożone i przyjazne środowisku. Zaawansowane technologie i rygorystyczne przepisy prawa wymagają precyzyjnej pracy. Aby utrzymać silnik w optymalnej kondycji i uniknąć potencjalnych problemów, ważne jest zachowanie jak najwyższego poziomu czystości paliwa. To dlatego opracowaliśmy filtr paliwa Euro 6 — ten artykuł zwiera wszystkie informacje na jego temat.

 

 
All about the Euro 6 fuel filter
 

Filtr paliwa Euro 6 jest inny

Euro 6 nie jest zwykłym filtrem paliwa. W przeciwieństwie do starszych modeli filtr Euro 6 jest wyposażony we wbudowany separator wody. Wcześniej były to dwie oddzielne części, a obecnie stanowią jeden podzespół. Oznacza to, że konieczne jest wykonanie zaledwie jednej czynności serwisowej. Filtr Euro 6 został również zaprojektowany z myślą o jeszcze dłuższych okresach międzyserwisowych — to także praktyczne rozwiązanie! 
Firma DAF nie tylko chroni wysokiej jakości układ paliwowy pojazdu ciężarowego za pomocą filtra oleju napędowego Euro 6, lecz również zapewnia ochronę układu paliwowego XM6. Ochrona układu paliwowego XM6 działa na zasadzie filtra wstępnego, jako że odpowiada za filtrowanie wody i większych cząstek z paliwa. Stosowanie dodatkowego filtra jest szczególnie zalecane w przypadku pojazdów ciężarowych, które regularnie tankowane są olejem napędowym gorszej jakości.

Dlaczego warto kupić oryginalny filtr paliwa?

Pojazdy ciężarowe DAF są montowane w precyzyjny sposób zapewniający uzyskanie optymalnych osiągów. Oryginalne części DAF powstają specjalnie z myślą o pojazdach tej marki. Filtr paliwa Euro 6 jest dopasowany do silników Euro 6 i bardzo dokładnie odfiltrowuje cząstki. W efekcie starsze typy filtrów paliwa nie nadają się do stosowania w pojazdach ciężarowych nowej generacji.

W przypadku stosowania części innych niż oryginalne należy zachować ostrożność, ponieważ nie ma pewności, że filtr paliwa innego producenta będzie zapewniać wymagany poziom wydajności. Większe jest również ryzyko uszkodzeń. Może to w konsekwencji prowadzić do awarii, nieplanowanych napraw i wysokich kosztów, których każdy wolałby uniknąć.

Serwisowanie filtra paliwa Euro 6

Dealer DAF sprawdzi i wymieni filtr paliwa Euro 6 podczas regularnych przeglądów. W trakcie wymiany szczególnie istotne jest to, aby do wysokociśnieniowego układu wtrysku nie przedostawały się zanieczyszczenia. Z tego powodu wymieniamy filtry zgodnie ze specjalnie opracowaną procedurą.
Technicy w punktach dealerskich DAF uczestniczą w szkoleniach praktycznych i teoretycznych, dzięki czemu doskonale wiedzą, na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli technik nie zna tej procedury, zanieczyszczenia mogą przedostać się do wysokociśnieniowego układu wtrysku, co z kolei może prowadzić do kosztownych napraw. Regularne przeglądy pojazdu i wymiany filtry paliwa Euro 6 w punkcie dealerskim DAF zmniejszają ryzyko wystąpienia awarii i problemów.

Skontaktuj się z lokalnym dealerem DAF

W przypadku pytań dotyczących filtra paliwa Euro 6 lub potrzeby jego wymiany w profesjonalnym punkcie prosimy o kontakt z lokalnym dealerem DAF, który chętnie udzieli wszelkiej pomocy!