Sergei Baikin

Siergiej Bajkin

Kierowca w firmie transportowej Trans-Auto

 

Pracuję jako kierowca pojazdu ciężarowego od 1986 roku. Obecnie jestem zatrudniony w rosyjskiej firmie transportowej Trans-Auto — nasza współpraca trwa od samego początku jej działalności. Zajmujemy się przewozem ropy naftowej z szybu do rafinerii. Transport ropy jest bardzo opłacalny ze względu na wysokie zapotrzebowanie przez cały rok.

 

Prawo jazdy uzyskałem w latach osiemdziesiątych. Wstąpiłem do wojska, gdzie służyłem w dywizji transportowej. Po zakończeniu służby zacząłem pracę dla innej firmy transportowej. Ciężarówkami DAF jeżdżę już od ponad 15 lat. Bardzo podoba mi się najnowszy model, ponieważ działa naprawdę płynnie, a kabina jest wygodna i ciepła. 

W Rosji istnieją różne rodzaje dróg — zarówno bardzo dobre, jak i bardzo złe; położone na terenach górzystych czy też na równinach. Są całkowicie odmienne, ale lubię je jednakowo. 

Rosyjska zima potrafi zaskoczyć kierowców. Śnieg pada nawet przez 5 miesięcy. A gdy śnieży, trzeba jeździć bardzo ostrożnie i powoli. W końcu przewożę niebezpieczny ładunek. Latem jest dużo spokojniej… 
Najważniejsza w mojej pracy jest dyspozycyjność — zarówno moja, jak i mojej ciężarówki, również zimą. 

Czasami pokonuję tę samą trasę 2–3 razy dziennie. Znam każdy szczegół drogi. Jednak w pojeździe DAF nigdy nie czuję się zmęczony, nawet po długiej podróży. Zawsze mogę polegać na mojej ciężarówce. 

 

Sergei-Baikin-road
ProudDAF
 
 


Chcesz zobaczyć swoją historię online?

Wyślij nam swoją historię DAF, a my podzielimy się Twoją dumą.