Samodzielna wymiana żarówek świateł obrysowych w pojeździe ciężarowym

Światła obrysowe są niezwykle ważne, ponieważ zapewniają dobrą widoczność pojazdu ciężarowego. Jeśli ulegną uszkodzeniu w trasie, możesz je wymienić samodzielnie, pod warunkiem, że dokładnie wiesz, co należy zrobić, oraz dysponujesz zestawem zapasowych żarówek.

 

Jak uruchomić silnik za pomocą akumulatora zewnętrznego?

Jeśli silnik pojazdu nie chce się uruchomić, może to oznaczać rozładowany akumulator. Jeśli reflektory podczas jazdy nie świecą tak jasno jak kiedyś, jest to kolejny sygnał do podjęcia działań. W poniższym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób bezpiecznie uruchomić silnik za pomocą akumulatora zewnętrznego w trzech prostych krokach. Przedstawiamy również porady, jak uniknąć rozładowania akumulatora.

W razie wątpliwości skontaktuj się z dealerem DAF!

Jeśli masz wątpliwości dotyczące montażu żarówek oświetlenia obrysowego, zalecamy zlecenie tej czynności fachowcom, np. dealerowi DAF. Nieprawidłowy montaż świateł obrysowych może mieć poważne konsekwencje na drodze. Dla dealera będzie to rutynowa czynność, która zapewni bezpieczeństwo na drodze.

 

Pytania?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące wymiany żarówek oświetlenia obrysowego i optymalnego sposobu postępowania, skontaktuj się z dealerem DAF, który będzie w stanie udzielić więcej informacji lub zająć się wymianą.