Concrete

Rozwiązania firmy DAF do transportu betonu

Zawsze w pracy

 

W pojazdach do transportu betonu wykorzystuje się betonomieszarki lub zabudowy z pompą betonu. Oba typy zabudowy wykorzystuje się do wysoce specjalistycznego transportu, który cechują określone wymagania. Podwozie pod zabudowę z betonomieszarką jest przeznaczone do przewodu 8, 9, a nawet 10 m³ betonu. Natomiast podwozie ciągnika może holować przyczepy z betonomieszarką o pojemności 10–12 m³ betonu.

Firma DAF posiada w ofercie podwozia pod zabudowę i podwozia ciągnika, które w każdym przypadku umożliwiają idealną optymalizację masy zapewniającą wysoką ładowność, bez konieczności kompromisów w zakresie zasilania wodą lub sztywności zabudowy pod betonomieszarkę. Pompy betonu wymagają wytrzymałego systemu mocowania do zabudowy oraz przestrzeni na podwoziu na wysuwane nogi stabilizujące.

Ponadto konieczne jest zapewnienie odpowiedniej przystawki PTO oraz komunikacji pomiędzy pojazdem ciężarowym a zabudową. Jest to warunek bezpiecznego i wydajnego użytkowania całego zestawu. Firma DAF posiada w ofercie zoptymalizowane podwozie, szeroki wybór przystawek PTO, złączy aplikacyjnych i możliwości komunikacji pojazdu z zabudową, które razem tworzą optymalną platformę do montażu pompy betonu!