DAF XF Electric

DAF XF Electric nowej generacji

Zerowa emisja spalin

 

Gotowe na w pełni zelektryfikowaną przyszłość 

Coraz więcej europejskich miast ogłasza, że w przyszłości do ruchu na drogach miejskich będą dopuszczane wyłącznie pojazdy o zerowej emisji spalin. W związku z tym pojazdy ciężarowe z napędem elektrycznym staną się koniecznością dla przedsiębiorstw transportowych działających na obszarach zurbanizowanych. Modele DAF XF nowej generacji mogą być wyposażone w całkowicie elektryczny układ napędowy PACCAR, który jest zgodny z nowymi wymogami i przyczynia się do poprawy stanu powietrza w miastach. Dokładnie przetestowane elektryczne układy napędowe PACCAR, obejmujące niezawodne silniki elektryczne i wydajne systemy ładowania, oferują duży zasięg dojazdu. Zapewnia to najwyższą elastyczność i sprawia, że model DAF XF Electric jest najlepszym możliwym rozwiązaniem do „bezemisyjnej” dystrybucji i zastosowań użytkowych.

 

Supernowoczesne silniki elektryczne

Zaawansowane pojazdy DAF XF Electric są napędzane wydajnymi i niezawodnymi silnikami elektrycznymi z magnesami trwałymi PACCAR EX-D2. Silniki te mają moc od 270 kW/370 KM do 350 kW/480 KM. Aby umożliwić idealne dopasowanie tych pojazdów elektrycznych do konkretnych potrzeb i zastosowań, oferujemy pełny wybór zestawów akumulatorów, które zapewniają zerową emisję spalin na dystansie ponad 500 kilometrów po jednym naładowaniu.

DAF XF Electric ghostview
Typ pojazdu Silnik elektryczny Moc silnika Moment obrotowy Liczba zestawów akumulatorów Moc wyjściowa zestawu akumulatorów
DAF XF Electric PACCAR EX-D2 270 kW (370 KM) 1370 Nm Od 3 do 5 zestawów 315 - 525 kWh
DAF XF Electric PACCAR EX-D2 310 kW (420 KM) 1370 Nm Od 4 do 5 zestawów 420 - 525 kWh
DAF XF Electric PACCAR EX-D2 350 kW (480 KM) 1370 Nm Od 4 do 5 zestawów 420 - 525 kWh
 
DAF XF Electric

Komfort dla wytwórców zabudów

Dzięki elastycznym i modułowym zestawom akumulatorów w podwoziu pojazdy DAF XF Electric nowej generacji są niezwykle przyjazne dla wytwórców zabudów. Zestawy akumulatorów można optymalnie dostosować do przeznaczenia pojazdu — jest wystarczająco dużo miejsca np. na zabudowy z załadunkiem bocznym i podpory dźwigu. Układ e-PTO o mocy 650 V jest dostępny jako opcja zasilania wyposażenia dodatkowego, takiego jak elektryczna instalacja chłodząca do transportu chłodniczego lub dźwig elektrohydrauliczny. Eliminuje to konieczność stosowania oddzielnego generatora.

 
New-Generation-DAF-Electric-XD

Wszystko gotowe na ładowanie?

W ramach bogatej oferty usług „bezemisyjnych” firma DAF oferuje pełną gamę zaawansowanych rozwiązań do ładowania akumulatorów. Są to między innymi ładowarki przenośne o mocy od 24 kW do 40 kW, zapewniające maksymalną elastyczność. Dodatkowo dostępne są stacjonarne stacje ładowania o mocy od 20 kW do 360 kW. Stacja o najwyższej mocy stanowi ultraszybkie rozwiązanie, które może naładować pojazd z pełną mocą znamionową w czasie krótszym niż dwie godziny lub zapewnić szybkie ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie.

Bezproblemowa komunikacja

Integracją z w pełni elektrycznymi pojazdami ciężarowymi DAF, sprzętem do ładowania i oprogramowaniem sieciowym zajmuje się firma DAF i jej partnerzy — podmioty o blisko dziesięcioletnim doświadczeniu w branży zaawansowanych rozwiązań do ładowania. W razie potrzeby dokonamy oceny na miejscu, zajmiemy się modelowaniem energetycznym i wykonamy prace inżynieryjne w Twojej siedzibie. Zajmiemy się również konserwacją urządzeń do ładowania. Takie podejście zapewnia bezproblemową komunikację między pojazdami ciężarowymi a ładowarkami.

 
 
 
 

Odkryj pełną gamę pojazdów ciężarowych DAF Electric...