Gdy nie brakuje przestrzeni,
rodzi się coś wyjątkowego

 

Komisja Europejska wprowadziła nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów, których celem jest wyznaczenie nowej jakości zarówno w zakresie emisji (CO2), jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz komfortu kierowcy. Firma DAF jest pierwszym europejskim producentem pojazdów ciężarowych, który wykorzystuje dodatkową swobodę, jaką daje nowe prawodawstwo, aby wprowadzić całą nową generację ciężarówek o bardzo atrakcyjnym wzornictwie i aerodynamicznej konstrukcji. Rewolucyjna nowa generacja modeli DAF łączy w sobie największą w klasie wydajność, bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

 
 

Duża, większa, największa

Nowe modele XF, XG i XG+ reprezentują nową generację długodystansowych pojazdów ciężarowych DAF, które są gotowe na przyszłe wyzwania. Wszystkie trzy warianty kabiny zaprojektowano, wykorzystując możliwości, jakie dają nowe europejskie regulacje dotyczące masy i wymiarów. Dzięki temu te pojazdy wyróżniają się piękną stylistyką i niezwykle aerodynamiczną konstrukcją, oferując przy tym ogrom przestrzeni wewnętrznej, która zapewni kierowcom niedościgniony poziom komfortu.

 
Virtual Experience banner

DAF Virtual Experience

Poznaj pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji — wybierz się na wirtualną jazdę testową i skorzystaj z wielu innych możliwości, jakie daje usługa DAF Virtual Experience!

Sprawdź
 

Motywy rozwoju

Nowa generacja pojazdów DAF jest w pełni zgodna z celami nowych przepisów UE dotyczących mas i wymiarów i została zaprojektowana z pełnym naciskiem na najważniejsze kryteria rozwojowe: wprowadzenie nowego standardu branżowego w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy.

 
 
 
 

Z myślą o przyszłości

Nasz świat się zmienia. Z jednej strony stoimy przed potrzebą ograniczania emisji CO2 ze względu na zmiany klimatu, poprawy jakości powietrza w obszarach miejskich oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza w przypadku szczególnie narażonych użytkowników dróg, a z drugiej borykamy się z problemem niedoboru dobrych i profesjonalnych kierowców, których należy przyciągnąć.

“Odpowiedzią firmy DAF na te zjawiska jest nowa generacja modeli XF, XG i XG+ — kompletna seria pojazdów do transportu długodystansowego, która jest krokiem w przyszłość i rozpoczyna nową erę w zakresie wydajności transportu, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. Nowa generacja modeli DAF to całkowicie nowa i niezwykle energooszczędna platforma pojazdów, w pełni przygotowana do zastosowania przyszłych źródeł napędu, a jednocześnie wyposażona w supernowoczesne silniki wysokoprężne, które mogą być zasilane najnowszymi generacjami biopaliw i przyszłych e-paliw.”

Ron Borsboom
Dyrektor wykonawczy ds. rozwoju produktów DAF

Ron Borsboom
 
 
Transport-Efficiency-lower-fuel-consumption-rgb-outline-blue

10%

mniejsze zużycie paliwa

DAF Driver truck

12.5

objętość kabiny w m³

Transport-Efficiency-higher-vehicle-availability-rgb-outline-blue

200,000

okres międzyobsługowy w km

 
AR-app-visual

Poznaj nową generacją DAF w rzeczywistości rozszerzonej

DAF wprowadza nowy sposób na poznanie naszych pojazdów ciężarowych nowej generacji. Zapoznaj się z modelem XG⁺ nowej generacji DAF, korzystając z interaktywnej aplikacji wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną.
Pobierz aplikację już teraz!

Dowiedz się więcej w serwisie YouTube

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację w App Store lub Google Play już teraz!

App Store Google Play