DAF Electric vehicles and charger

Pojazdy z napędem elektrycznym

Bezemisyjne rozwiązania transportowe

 

Z myślą o przyszłości

Coraz więcej europejskich miast ogłasza, że w przyszłości ich obszary będą dostępne tylko dla pojazdów o zerowej emisji spalin. To powód, aby z o wiele większą uwagą spojrzeć na pojazdy w pełni elektryczne, które dodatkowo oferują sektorowi transportu możliwość odegrania roli w walce z globalnym ociepleniem i przyczynienia się do lokalnej poprawy jakości powietrza.

 
 
 

DAF dostarcza kompletne rozwiązanie

DAF należy do czołówki dostawców elektrycznych pojazdów ciężarowych. Jako jeden z pierwszych europejskich producentów ciężarówek z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek model w pełni elektryczny. Jednak DAF nie ogranicza się do wskazania odpowiedniego pojazdu do określonego zastosowania. Technologia elektryczna to dla nas również wydajne systemy ładowania, solidne silniki elektryczne, opcjonalne układy e-PTO i wiele innych. Wszystko zaczyna się od szeroko zakrojonego procesu konsultacji. Dzięki naszym specjalistom w dziedzinie pojazdów elektrycznych, którzy korzystają z zaawansowanego oprogramowania do symulacji trasy, klienci mogą sprawdzić, jak będzie wyglądało korzystanie z elektrycznego pojazdu ciężarowego w ich codziennej działalności — w zakresie jazdy po trasach, planowania podróży i zarządzania flotą.

 
 

Sprawdzona technologia

Należy pamiętać, że technologia zastosowana w elektrycznych układach napędowych została dokładnie przetestowana. DAF już od kilku lat dostarcza w pełni elektryczne pojazdy ciężarowe, zyskując dzięki temu praktyczne doświadczenie liczone w setkach tysięcy kilometrów. Doskonała jakość i niezawodność, z których słynie marka DAF, dotyczy również naszych pojazdów elektrycznych.

 
Contargo Containerlogistiek Employee

Ładowanie w macierzystej bazie

W przypadku dystrybucji na terenie miast elektryczne pojazdy ciężarowe są idealnym rozwiązaniem. W nocy powracają do macierzystej bazy, gdzie mogą całkowicie naładować akumulatory. Nowoczesne akumulatory zapewniają zasięg, który zwykle z nawiązką wystarcza na cały dzień standardowego użytkowania. Elektryczne pojazdy ciężarowe są również idealne do transportu wahadłowego, czyli przewożenia towarów w sposób ciągły między stałymi lokalizacjami. Akumulatory można ładować, gdy przyczepa lub skrzynia są ładowane i rozładowywane, co zwiększa wydajność transportu.

 

Zmniejszona emisja CO2

Jeżeli pojazdy ciężarowe korzystają z ekologicznej energii, mogą również zmniejszyć całkowitą emisję CO2 z działalności transportowej firmy, a także pomóc w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Układy napędowe elektrycznych ciężarówek są ponadto bardzo ciche, więc idealnie nadają się do obsługi wieczornych lub nocnych dostaw.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Systemy ładowania

Firma DAF chętnie pomoże w wyborze odpowiednich systemów ładowania akumulatorów. Blisko współpracujemy z czołowymi dostawcami i mamy do wyboru wiele rodzajów stacji ładowania o różnych mocach. Opracowujemy również spersonalizowane szkolenia, których zadaniem jest pomóc kierowcom w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości elektrycznego pojazdu ciężarowego. To kolejny przykład tego, że DAF nie ogranicza się po prostu do dostarczania najlepszych ciężarówek.

Stacje ladowania pojazdow elektrycznych
DAF CF and LF Electric

Liczby mówią wszystko

Choć elektryczne pojazdy ciężarowe są nadal droższe niż ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi, to warto zapoznać się z programami zachęt, które mogą być dostępne na szczeblu lokalnym i krajowym. Warto również dowiedzieć się, jak można skorzystać z niższych kosztów energii. Bez względu na sposób spojrzenia na problem, jasne jest, że elektryczny pojazd ciężarowy zarówno teraz, jak i w przyszłości ostatecznie zapewni nieograniczony dostęp do stref ochrony środowiska. Ciche ciężarówki o zerowej emisji to symbol zaangażowania w ochronę środowiska. Co więcej, są one dobre dla Twojej firmy i dobre dla świata, w którym żyjemy.

 
 
 

 

„Planowanie trasy i kierowanie pojazdem elektrycznym wymaga innego podejścia. Trzeba upewnić się, że trasa pasuje do pojazdu, a nie odwrotnie. Aby w pełni wykorzystać potencjał pojazdu, warto zaplanować ładowanie podczas załadunku i rozładunku towarów. Ciężarówka elektryczna może być świetną alternatywą w sektorze dystrybucji miejskiej”.

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 
 
 

Powiązane informacje