DAF Electric serie

Pojazdy z napędem elektrycznym

Bezemisyjne rozwiązania transportowe

 

Z myślą o przyszłości

Coraz więcej europejskich miast ogłasza, że w przyszłości ich obszary będą dostępne tylko dla transportu o zerowej emisji spalin. To powód, aby z o wiele większą uwagą spojrzeć na pojazdy w pełni elektryczne, które dodatkowo oferują sektorowi transportu możliwość odegrania roli w walce z globalnym ociepleniem i przyczynienia się do lokalnej poprawy jakości powietrza.

 
 
 

DAF dostarcza kompletne rozwiązanie transportowe

DAF należy do czołówki dostawców elektrycznych pojazdów ciężarowych. Jako jeden z pierwszych europejskich producentów ciężarówek z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek model w pełni elektryczny. Jednak my w DAF nie ograniczamy się do dostarczenia odpowiedniego pojazdu do określonego zastosowania. Technologia elektryczna to dla nas również wydajne systemy ładowania, solidne silniki elektryczne, opcjonalne układy e-PTO i wiele innych komponentów. Wszystko zaczyna się od szeroko zakrojonego procesu opracowania modelu biznesowego. Dzięki naszym specjalistom w dziedzinie pojazdów elektrycznych, którzy korzystają z zaawansowanego oprogramowania do symulacji trasy, klienci mogą sprawdzić, jakie wyniki osiągną korzystając z elektrycznego pojazdu ciężarowego w ich codziennej działalności — w zakresie jazdy po zaplanowanych trasach, planowania podróży i zarządzania flotą.

 
 

Sprawdzona technologia

Należy pamiętać, że technologia zastosowana w elektrycznych układach napędowych została dokładnie przetestowana. DAF już od kilku lat dostarcza w pełni elektryczne pojazdy ciężarowe, zyskując dzięki temu praktyczne doświadczenie liczone w setkach tysięcy kilometrów. Doskonała jakość i niezawodność, z których słynie marka DAF, dotyczy również naszych pojazdów elektrycznych.

 
Contargo Containerlogistiek Employee

Ładowanie w macierzystej bazie

W przypadku dystrybucji na terenie miast elektryczne pojazdy ciężarowe są wprost idealnym rozwiązaniem. W nocy powracają one do macierzystej bazy, gdzie mogą naładować akumulatory w 100%. Nowoczesne baterie zapewniają zasięg, który zwykle z nawiązką wystarcza na cały dzień standardowego użytkowania. Elektryczne pojazdy ciężarowe są również idealne do transportu wahadłowego, czyli przewożenia towarów w sposób ciągły między stałymi lokalizacjami. Akumulatory można doładować, gdy naczepa lub ciężarówka są ładowane i rozładowywane, co zwiększa wydajność transportu.

 

Zmniejszona emisja CO2

Jeżeli pojazdy ciężarowe korzystają z ekologicznej energii, mogą również zmniejszyć całkowitą emisję CO2 z działalności transportowej firmy, a także pomóc w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Układy napędowe elektrycznych ciężarówek są ponadto bardzo ciche, więc idealnie nadają się do obsługi wieczornych lub nocnych dostaw.

 
DAF CF and LF Electric

Liczby mówią wszystko

Choć elektryczne pojazdy ciężarowe są nadal droższe w zakupie niż ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi, to warto zapoznać się z programami zachęt, które mogą być dostępne na szczeblu lokalnym i krajowym. Warto również dowiedzieć się, jak można skorzystać z tańszej energii. Bez względu na sposób spojrzenia na problem, jasne jest, że elektryczny pojazd ciężarowy zarówno teraz, jak i w przyszłości zapewni nieograniczony dostęp do zielonych stref o ograniczonej bądź zerowej emisji. Ciche, bezemisyjne ciężarówki to symbol zaangażowania firmy w ochronę środowiska, co podnosi image przedsiębiorstwa, jak również poprawia bezpieczeństwo ludzi i świata, w którym żyjemy.

 
 
 

 

“Planowanie trasy i kierowanie pojazdem elektrycznym wymaga innego podejścia. Trzeba upewnić się, że trasa pasuje do pojazdu, a nie odwrotnie. Aby w pełni wykorzystać potencjał pojazdu, warto zaplanować ładowanie podczas załadunku i rozładunku towarów. Ciężarówka elektryczna może być świetną alternatywą w sektorze dystrybucji miejskiej”.

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 

Powiązane informacje