New-Generation-DAF-Electric

DAF XD Electric nowej generacji

Zerowa emisja spalin

 

Połączenie najlepszych rozwiązań

Nagradzany model DAF XD nowej generacji jest teraz dostępny z bardzo wydajnym elektrycznym układem napędowym. Zbudowany na tej samej platformie skupiającej się na wydajności, bezpieczeństwie i bezpośredniej widoczności, model DAF XD Electric łączy najlepsze cechy obu rozwiązań: to nasz najlepszy pojazd DAF w historii, zbudowany z wykorzystaniem zaawansowanych technologii przyczyniających się do bardziej zrównoważonej przyszłości. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Najnowocześniejszy układ napędowy. Najwyższy komfort kierowcy. Nisko zamontowana kabina. Cechy, które sprawiają, że XD Electric jest idealny do dystrybucji regionalnej i miejskiej. Uniwersalne rozwiązanie transportowe o zerowej emisji.

 

Supernowoczesne silniki elektryczne

Zaawansowane pojazdy DAF XD Electric są napędzane wydajnymi i niezawodnymi silnikami elektrycznymi z magnesami trwałymi PACCAR EX-D1 i PACCAR EX-D2. Silniki te mają moc od 170 kW/230 KM do 350 kW/480 KM. Aby umożliwić idealne dopasowanie tych pojazdów elektrycznych do konkretnych potrzeb i zastosowań, oferujemy pełny wybór zestawów akumulatorów obejmujących od 2 do 5 rzędów, które zapewniają zerową emisję spalin na dystansie ponad 500 kilometrów po jednym naładowaniu. W rezultacie, przy optymalnym zaplanowaniu eksploatacji i ładowania pojazdów, ciężarówki mogą przebyć imponujący dystans nawet 1000 kilometrów dziennie na samym napędzie elektrycznym.

DAF-XD-Electric-FAN-LHD-ghostview
Typ pojazdu Silnik elektryczny Moc silnika Moment obrotowy Liczba rzędów Moc wyjściowa zestawu akumulatorów
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 170 kW (230 KM) 930 Nm Od 2 do 5 rzędów 210 - 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 220 kW (300 KM) 930 Nm Od 3 do 5 rzędów 315 - 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 270 kW (370 KM) 930 Nm Od 3 do 5 rzędów 315 - 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 270 kW (370 KM) 1370 Nm Od 3 do 5 rzędów 315 - 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 310 kW (420 KM) 1370 Nm 4 lub 5 rzędów 420 kWh lub 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 350 kW (480 KM) 1370 Nm 4 lub 5 rzędów 420 kWh lub 525 kWh
 
New-Generation-DAF-Electric

Komfort dla wytwórców zabudów

Dzięki elastycznym i modułowym zestawom akumulatorów w podwoziu pojazdy DAF XD Electric nowej generacji są niezwykle przyjazne dla wytwórców zabudów. Zestawy akumulatorów można optymalnie dostosować do przeznaczenia pojazdu — jest wystarczająco dużo miejsca np. na zabudowy z załadunkiem bocznym i podpory dźwigu. Układ e-PTO o mocy 650 V jest dostępny jako opcja zasilania wyposażenia dodatkowego, takiego jak elektryczna instalacja chłodząca do transportu chłodniczego lub dźwig elektrohydrauliczny. Eliminuje to konieczność stosowania oddzielnego generatora.

 
New-Generation-DAF-Electric-XD

Szybkie ładowanie prądem stałym w standardzie, opcjonalne ładowanie prądem przemiennym

Pojazdy XD Electric nowej generacji można szybko ładować ładowarką o mocy do 325 kW, co pozwala na naładowanie 3-rzędowego zestawu akumulatorów od 0 do 80% pojemności w czasie nieco powyżej 45 minut. Nawet największy zestaw akumulatorów można naładować od stanu całkowitego rozładowania do 100% w czasie krótszym niż 2 godziny.

Opcjonalnie dostępna jest ładowarka pokładowa z możliwością ładowania prądem przemiennym o mocy do 22 kW. Zapewnia to najwyższą elastyczność w obsłudze pojazdu, nawet w odosobnionych miejscach.

Wsparcie przejścia na napęd elektryczny

Aby usprawnić przejście na pojazdy ciężarowe z napędem elektrycznym o zerowej emisji spalin, dealerzy DAF udzielają klientom indywidualnych porad sprzedażowych opartych na zaawansowanych modelach symulacji tras. Ponadto w ofercie znajduje się wsparcie operacyjne w postaci szerokiego asortymentu wysokiej jakości ładowarek PACCAR, idealnie dostosowanych do nowych modeli XD Electric.

Pełna oferta obejmuje stacjonarne urządzenia ładujące o mocy do 50 kW przy wykorzystaniu standardowego prądu przemiennego oraz o mocy do 350 kW przy bardzo szybkim ładowaniu prądem stałym. Dodatkowo dostępne są ładowarki mobilne, które zapewniają maksymalną elastyczność eksploatacji.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Systemy ładowania

Firma DAF chętnie pomoże w wyborze odpowiednich systemów ładowania akumulatorów. Blisko współpracujemy z czołowymi dostawcami i mamy do wyboru wiele rodzajów stacji ładowania o różnych mocach. Opracowujemy również spersonalizowane szkolenia, których zadaniem jest pomóc kierowcom w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości elektrycznego pojazdu ciężarowego. To kolejny przykład tego, że DAF nie ogranicza się po prostu do dostarczania najlepszych ciężarówek.

Czytaj dalej
 
 
 

Odkryj pełną gamę pojazdów ciężarowych DAF Electric...

 
 
DAF XD Electric DVE

DAF Virtual Experience

Odkryj nową generację DAF XD Electric — wybierz się na wirtualną jazdę testową i skorzystaj z wielu innych możliwości, jakie daje usługa DAF Virtual Experience!

Sprawdź