Recovery-LHD-Grey-3840x3000

Odkryj rozwiązania DAF z zakresu holowania pojazdów ciężarowych

 

Zastosowania specjalne

Pojazdy do holowania pojazdów ciężarowych

Chcesz bezpiecznie i szybko zabrać unieruchomiony pojazd ciężarowy z autostrady lub odholować zestaw z przyczepą/naczepą? DAF oferuje pełną gamę podwozi do transportu pojazdów i usług holowania. W komplecie mamy także inteligentne i kompleksowe rozwiązania zapewniające maksymalną wydajność i niezawodność.

Transport motocykla lub samochodu osobowego to coś zupełnie innego niż holowanie ciągnika bądź pojazdu ciężarowego. Od przeznaczenia zależy, czy wystarczy dwuosiowe podwozie, czy też potrzebne będzie rozwiązanie 6x2, a nawet 6x4 o maksymalnej mocy silnika 390 kW / 530 KM. Jeśli pracujesz w obszarach miejskich, potrzebujesz kompaktowego pojazdu holowniczego, który zapewni maksymalną zwrotność, ale jeśli Twoja praca częściej dotyczy transportu ciężkiego lub obsługujesz kilka państw, prawdopodobnie będziesz potrzebować najbardziej przestronnej kabiny dostępnej na rynku.

Tym, co łączy wszystkie ciężarówki używane do transportu i holowania pojazdów, jest potężna i wydajna przystawka PTO do napędzania teleskopowych platform załadunkowych, urządzeń podnoszących, żurawi i wciągników. Z przodu lub z tyłu podwozia często montowany jest dodatkowy zaczep sprzęgu, który umożliwia ciągnięcie lub pchanie pojazdów.

DAF rozumie, że pojazdy ciężarowe w tym segmencie często są wyposażone w wiele dodatkowych urządzeń, w tym układy hydrauliczne, łańcuchy i pasy z mechanizmem zapadkowym. W związku z tym w zabudowie jest więcej miejsca na przechowywanie takich przedmiotów, jak duże skrzynki narzędziowe. Ta przestrzeń jest również bardzo przydatna, gdy obsługa żurawia wymaga użycia stabilizatorów. I jeszcze jedna ważna cecha: osie pojazdów DAF są technicznie przystosowane do radzenia sobie z dodatkową masą, co może być ważne podczas obsługi ładunków, które są cięższe niż zwykle.

Transporter lub pojazd holowniczy musi być w stanie wykonać bardzo konkretne zadania i być dostępny o każdej porze dnia i nocy. DAF jest najlepszym wyborem, ponieważ zapewnia maksymalną niezawodność działania!