Specials-Grey-Application-3840x3000

Odkryj rozwiązania DAF do transportu ciężkiego

 

Zastosowania specjalne

Transport ładunków ponadgabarytowych

Transport ładunków ponadgabarytowych i specjalnych – zapraszamy do świata wagi ciężkiej. Bez względu na to, jak wysokie są Twoje wymagania transportowe, DAF może zaoferować w tym specjalistycznym sektorze idealne rozwiązanie.

Transport specjalny odnosi się do przewozu ładunków o rozmiarach i masach, które wykraczają poza zakres standardowych przepisów dotyczących transportu. Do tego rodzaju transportu często są wymagane osobne licencje i zezwolenia, a nawet obecność pojazdów eskortujących.             

DAF może zapewnić idealny pojazd ciężarowy do przewozu ładunków ‘ponadnormatywnych’ – trzy lub cztery osie, jedną lub dwie osie napędzane, podwozie pod zabudowę lub ciągnik siodłowy. FTM 8x4 to najbardziej imponujący model z serii XF: jest to ciągnik z układem trzyosiowym i dwoma osiami napędowymi, przeznaczony do pracy z obciążeniem do 120 ton. A jeśli to konieczne, możemy zaoferować Ci jeszcze więcej.

Aby ułatwić transport ładunków ponadgabarytowych, firma DAF opracowała unikalny program zmiany biegów dla półautomatycznej skrzyni TraXon, który umożliwia płynne ruszanie nawet przy największych obciążeniach. Zapewnia on także bardzo łatwe manewrowanie pojazdem ciężarowym, co może być bardzo ważne w segmencie, w którym pojazdy często muszą ruszać i zatrzymywać się. Wysoki poziom zwrotności oznacza również większy komfort pracy dla kierowcy – ciężarówka wykonuje swoją pracę bezgłośnie i prawie całkowicie automatycznie, pozwalając kierowcy skupić uwagę na drodze i cennym ładunku.

Dzięki mocy silnika na poziomie 390 kW / 530 KM oraz szerokiej gamie konfiguracji podwozia, układów napędowych i kabin, zawsze znajdziesz pojazd DAF wagi ciężkiej, który będzie odpowiedni od Twoich wymagań.