DAF-LongHaulage-General-Haulage-Application-3840x3000

Odkryj rozwiązania DAF do ogólnego transportu długodystansowego

 

Transport długodystansowy

Fracht ogólny

Długie trasy często nie obejmują żadnych pośrednich przystanków między punktem początkowym a celem podróży. Przewoźnicy chcą osiągnąć jak najniższe możliwe koszty operacyjne, natomiast kierowcom zależy na jak najwyższym poziomie komfortu. Firma DAF potrafi to pogodzić jak nikt inny. Nie bez powodu stała się liderem na rynku ciągników siodłowych w Europie.

Niski całkowity koszt eksploatacji i maksymalna dostępność pojazdów – to kluczowe kwestie dla wielu przewoźników, zwłaszcza w sektorze transportu długodystansowego. Nie ma innego segmentu, w którym wydajność byłaby tak istotna, a współgrają z nią niskie koszty utrzymania i korzystna stopa amortyzacji. A dodatkowo niskie zużycie paliwa.

DAF koncentruje się na zmniejszeniu prędkości obrotowej układów napędowych — żadna inna marka nie oferuje tak szerokiego zakresu redukcji osi tylnej. W połączeniu z wydajnymi silnikami PACCAR, które osiągają maksymalny moment obrotowy przy niskich obrotach, zapewnia to wyjątkowo niskie zużycie paliwa.

Przy odpowiednim wyborze układu napędowego silnik PACCAR MX generuje tylko 1000 obr./min przy prędkości 85 km/h, co jest imponująco niską wartością. Stwarza to również fantastyczny poziom komfortu. Pojazdy ciężarowe DAF są bardzo ciche i zapewniają najwygodniejsze warunki pracy i odpoczynku, jakich życzyłby sobie każdy kierowca. DAF zna branżę transportu długodystansowego jak żadna inna firma. Dlatego właśnie dostarczamy tylko najlepsze rozwiązania: do każdego zastosowania, jakie można sobie wyobrazić. Zarówno dla przewoźnika, jak i dla kierowcy.