DAF-LongHaulage-Hazardous-Goods-Application-3840x3000

Odkryj rozwiązania DAF do transportu ładunków niebezpiecznych

 

Transport długodystansowy

Transport ładunków niebezpiecznych

DAF ma odpowiednie narzędzia do radzenia sobie ze specjalnymi wymaganiami, które wchodzą w grę w przypadku doboru pojazdów do transportu ładunków niebezpiecznych. Na przykład pojazdy mogą być przygotowane pod kątem wszystkich klas ADR.

W zakresie transportu cieczy łatwopalnych lub niebezpiecznych DAF stosuje cztery różne klasy ADR. W przypadku najwyższej klasy standardowym wyposażeniem jest wyłącznik główny, podobnie jak tachograf ADR, specjalnie opracowana nagrzewnica postojowa lub drugi hamulec, z wyborem hamulca silnikowego MX Engine Brake lub intardera. Skrzynię biegów TraXon można skonfigurować za pomocą ustawienia specjalnego oprogramowania, zoptymalizowanego pod kątem bezpiecznego transportu tego typu cieczy w cysternach.

Warto również wiedzieć, że wiele najnowszych technologii związanych z komfortem i bezpieczeństwem stanowi obecnie standardowe wyposażenie pojazdów DAF. Jest to między innymi kontrola stabilności pojazdu, układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu i zaawansowany awaryjny układ hamulcowy. Ponadto DAF to jedyna marka, która w standardzie oferuje tempomat adaptacyjny.