Lumber-LHD-Grey-3840x3000

Odkryj rozwiązania DAF do transportu pni drzew

 

Zastosowania specjalne

Transport pni drzew

Pojazdy używane do transportu pni drzew stanowią imponujący widok. Duża i mocna konstrukcja, która umożliwia transport ciężkich ładunków, prawie zawsze wyposażona w solidny żuraw. Wykonują one konkretną pracę, która wymaga określonego typu pojazdu.

Duże obciążenia osi, doskonała przyczepność i wydajne układy napędowe. Gdy w grę wchodzi

transport pni drzew, oczywistym wyborem jest konfiguracja podwozia 6x2, 6x4, a nawet 8x4. W branży drzewnej najważniejszą rolę mają do odegrania ciągniki z niskimi ładowarkami teleskopowymi lub oddzielną dłużycą do transportu kilkumetrowych pni oraz pojazdy z podwoziem pod zabudowę i przyczepą/naczepą, gdy drzewa zostały już przycięte na wymiar.

Pojazdy te nie tylko muszą przewozić duże ładunki, ale muszą być również w stanie pracować w trudnych warunkach jazdy – w pagórkowatym terenie i na luźnym lub nasiąkniętym podłożu w lesie. Dlatego DAF posiada także gamę układów posobnych z jedną lub dwiema osiami napędzanymi – w przypadku tych pierwszych jedną oś można łatwo podnieść, aby zapewnić jeszcze większą przyczepność. To bardzo ułatwia ruszanie z pełnym obciążeniem.

Silniki o mocy 390 kW / 530 KM zapewniają doskonałe osiągi w każdych warunkach. W połączeniu z półautomatyczną skrzynią biegów TraXon najnowszej generacji oraz dostępnym opcjonalnie specjalnym oprogramowaniem do zastosowań terenowych gwarantuje to najlepsze parametry jezdne. DAF zapewnia również bezkonkurencyjny w tej branży poziom komfortu kierowcy. W ofercie DAF dostępne są też kabiny sypialne z niższym dachem, co pozwala na transport pni, które sięgają ponad dach pojazdu.