• sobota, 1 września 2018
  • Eindhoven
 

Strzeż się niskich temperatur

Maksymalny czas pracy, również w niskich temperaturach, to coś, na czym z pewnością Ci zależy. Oto kilka przydatnych wskazówek.

 
Beware of the cold
 

Ciśnienie w oponach

Alarm W czasie jazdy po chłodniejszych (północnych) obszarach spadek temperatury powoduje zmiany ciśnienia w oponach. System monitorowania pozwala kontrolować jego wzrosty i spadki. Warto wiedzieć, że utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w oponach może pomóc w zaoszczędzeniu paliwa (nawet 3% na każde odchylenie o bar). Prawidłowe ciśnienie w oponach zmniejsza ryzyko wypadku o 10%. Niskie ciśnienie wydłuża drogę hamowania, natomiast jego prawidłowa wartość pozwala wydłużyć okres eksploatacji opon.

Niezamarzający płyn do mycia szyb

Sprawdź płyn do mycia szyb jeszcze przed nadejściem mrozów. Latem wycieraczki przedniej szyby wysychają, więc konieczna może się okazać ich wymiana, aby działały sprawnie wtedy, gdy będzie to niezbędne.

Akumulatory

Akumulatory są elementem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania wielu części pojazdu ciężarowego, w tym również akcesoriów poprawiających komfort w kabinie. W niskich temperaturach akumulatory mogą wytwarzać od 30 do 50% mniej prądu. Opony zimowe W niektórych krajach europejskich używanie opon zimowych będzie obowiązkowe już od października. Lepiej zatem sprawdzić to na samym początku.

Akcesoria zapewniające ciepło w kabinie

W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości gadżety DAF, takie jak kurtki zimowe, szaliki i termosy, dzięki którym w kabinie nie dopadnie Cię chłód. Odwiedź stronę www.DAFshop.com!

Pamiętaj, aby poprosić dealera DAF o sprawdzenie pojazdu i przygotowanie go do sezonu zimowego. To w końcu najlepszy przyjaciel Twojego pojazdu ciężarowego — w trasie i poza nią!