• poniedziałek, 26 listopada 2018
  • Eindhoven
 

Kompleksowa obsługa bez zbędnych przestojów

Jesteśmy zawsze gotowi do serwisu i napraw pojazdu oraz przyczepy/naczepy. Nasza niezawodność i profesjonalizm oznacza jedno: lepszy serwis, lepszy DAF. A wszystko dzięki kompleksowej obsłudze w jednym punkcie.

 
A-single-partner-truck
 

Rozumiemy, jak ważne dla Twojej firmy jest kontrolowanie stanu pojazdów i maksymalne wydłużenie ich czasu pracy. Wiemy, że potrzebujesz partnera, który zadba o pojazd oraz zapewni części i profesjonalną obsługę serwisową. Poszukujesz niezawodnego partnera biznesowego, którego technicy mają wiedzę niezbędną do wykonywania przeglądów i napraw przyczep/naczep. Odpowiedzią jest DAF — naprawdę zapewniamy kompleksową obsługę w jednym punkcie!

1. Połączenie

Połączenie pomiędzy pojazdem a przyczepą/naczepą jest ważne, aby mieć pewność, że układy pneumatyczny i elektryczny działają prawidłowo. W związku z tym zalecamy przyprowadzanie wraz z pojazdem również przyczepy/naczepy, aby dealer DAF mógł sprawdzić połączenia złączy i cewek.

2. Hamulce

Nasi klienci wskazują, że hamulce są najbardziej istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa przyczepy/naczepy. Też tak uważamy! Zaniedbane hamulce mogą być przyczyną poważnego wypadku. Ponadto prawie 40% awarii przyczep/naczep dotyczy układu hamulcowego, dlatego niezmiernie ważne jest to, aby zainwestować w wysokiej jakości produkty, obsługę i naprawę układów hamowania przyczep/naczep.

3. Osie

Prawidłowe wyrównanie i nasmarowanie osi pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto też zainwestować w częste sprawdzanie luzu łożyska koła. Czy wiesz, że łożyska się zużywają, ponieważ łączą części obracające się i części o nieregularnej powierzchni? Łożysko ze zbyt małą ilością smaru może spowodować przegrzanie i zbyt duży luz, co będzie skutkować nadmiernym zużyciem opon. Zużyte części należy wymienić, aby uniknąć awarii.

4. Zawieszenie

Dobrze utrzymywany układ zawieszenia sprawia, że jazda jest bardziej komfortowa. Pomaga również w zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcy, ładunku i innych użytkowników dróg. Zaniedbane zawieszenie pneumatyczne może często prowadzić do awarii. Ponad 10% wszystkich awarii przyczep/naczep jest związanych z układem zawieszenia pneumatycznego — wynikają głównie z uszkodzenia poduszek pneumatycznych, amortyzatorów, zaworów powietrza lub sterowania wysokością.

5. Zabezpieczenie ładunku

Podczas transportu towarów bezpieczeństwo jest najważniejsze! Należy zadbać o to, aby ładunek był bezpiecznie zamocowany. Zapobiega to uszkodzeniu towarów oraz narażeniu na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg i samego kierowcy. W celu poprawy bezpieczeństwa coraz częściej wykonuje się również kontrole drogowe. Dlatego wszystkie nasze rozwiązania z zakresu zabezpieczenia ładunku są testowane, certyfikowane i mają homologację typu. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

6. Oświetlenie

Kierowca, aby móc zareagować, musi mieć dobrą widoczność. W nocy, w czasie opadów deszczu i śniegu oraz podczas mgły oczy potrzebują niezawodnego systemu oświetlenia, na którym można polegać. Zapewnia to bezpieczeństwo kierowcy, ładunku i innych użytkowników dróg. Zaniedbany system oświetlenia może często prowadzić do awarii. Ponad 15% wszystkich usterek związanych z przyczepą/naczepą jest związanych z oświetleniem — ich przyczyną jest uszkodzenie żarówek, modułów i przewodów.