scott lewis

Scott Lewis

Mistrz konkursu DAF Transport Efficiency Driver 2018

Niezwykle wymagająca i trudna trasa, ale była po prostu niesamowita!

 

„I na końcu zdobyć tytuł mistrza... Niewiarygodne!”

 

Wyzwanie DAF Transport Efficiency Driver odbyło się 19 i 20 maja na Millbrook Proving Ground (UK). Firma DAF organizuje to wydarzenie co dwa lata, aby wyłonić najlepszego kierowcę w Wielkiej Brytanii. Po trudnych wstępnych rundach, wyselekcjonowana grupa 20 kierowców walczy na niezwykle trudnym torze. W tym roku to Scott Lewis z firmy Best Connection znalazł się na szczycie.

Korzystając z najnowszych pojazdów ciężarowych marki DAF, zawodnicy wykonali szereg zadań mających na celu sprawdzenie ich umiejętności, takich jak zdolność prowadzenia pojazdu oraz znajomość dróg i pojazdów. „To było fantastyczne”, mówi Scott Lewis, który uzyskał zawodowe prawo jazdy dopiero w 2016 roku.

“„Presja była wysoka, a konkurencja naprawdę ciężka. Konkurowanie z tak dobrymi kierowcami było niesamowite. Zostaliśmy uprzedzeni, że trasa będzie bardzo trudna i nie było w tym ani trochę przesady”, kontynuuje Scott. „Musieliśmy również wykonywać testy w różnych pojazdach i w różnych sytuacjach. To z kolei sprawiło, że wszystko było jeszcze trudniejsze”.”

Scott dodaje: „To było fantastyczne wydarzenie, wszyscy w firmie DAF Trucks sprawowali się znakomicie. Jeśli chodzi o nowe modele DAF: nowe pojazdy ciężarowe jeżdżą płynnie, silniki reagują niezwykle szybko, a kabiny są przestronne i wygodne. Krótko mówiąc: marzenie każdego kierowcy!””

scott lewis
ProudDAF
 

 

Inne historie: