New Generation DAF ITOY

Start the Future

Odkryj nową generację ciężarówek DAF XF, XG and XG⁺

Nowy poziom wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy:
'International Truck of the Year 2022'

 

Gdy nie brakuje przestrzeni, rodzi się coś wyjątkowego

 

Komisja Europejska wprowadziła nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów, których celem jest wyznaczenie nowej jakości zarówno w zakresie emisji (CO2), jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz komfortu kierowcy. Firma DAF jest pierwszym europejskim producentem pojazdów ciężarowych, który wykorzystuje dodatkową swobodę, jaką daje nowe prawodawstwo, aby wprowadzić całą nową generację ciężarówek o bardzo atrakcyjnym wzornictwie i aerodynamicznej konstrukcji.

Rewolucyjna nowa generacja modeli DAF łączy w sobie największą w klasie wydajność, bezpieczeństwo i komfort kierowcy. Dlatego też zostały one wyróżnione tytułem „International Truck of the Year 2022”, czyli najbardziej prestiżową nagrodą w branży pojazdów ciężarowych.

ITOY logo
 
 

Duża, większa, największa

Nowe modele XF, XG i XG+ reprezentują nową generację długodystansowych pojazdów ciężarowych DAF, które są gotowe na przyszłe wyzwania. Wszystkie trzy warianty kabiny zaprojektowano, wykorzystując możliwości, jakie dają nowe europejskie regulacje dotyczące masy i wymiarów. Dzięki temu te pojazdy wyróżniają się piękną stylistyką i niezwykle aerodynamiczną konstrukcją, oferując przy tym ogrom przestrzeni wewnętrznej, która zapewni kierowcom niedościgniony poziom komfortu.

 
 
Transport-Efficiency-lower-fuel-consumption-rgb-outline-blue

10%

mniejsze zużycie paliwa

DAF Driver truck

12.5

objętość kabiny w m³

Transport-Efficiency-higher-vehicle-availability-rgb-outline-blue

200,000

okres międzyobsługowy w km

 
 
ITOY Awards
Virtual Experience banner

DAF Virtual Experience

Poznaj pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji — wybierz się na wirtualną jazdę testową i skorzystaj z wielu innych możliwości, jakie daje usługa DAF Virtual Experience!

Sprawdź
 

Motywy rozwoju

Nowa generacja pojazdów DAF jest w pełni zgodna z celami nowych przepisów UE dotyczących mas i wymiarów i została zaprojektowana z pełnym naciskiem na najważniejsze kryteria rozwojowe: wprowadzenie nowego standardu branżowego w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy.

 
AR-app-visual

Poznaj nową generacją DAF w rzeczywistości rozszerzonej

DAF wprowadza nowy sposób na poznanie naszych pojazdów ciężarowych nowej generacji. Zapoznaj się z modelem XG⁺ nowej generacji DAF, korzystając z interaktywnej aplikacji wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną.
Pobierz aplikację już teraz!

Dowiedz się więcej w serwisie YouTube

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację w App Store lub Google Play już teraz!

App Store Google Play

 
 
 

Z myślą o przyszłości

Nasz świat się zmienia. Z jednej strony stoimy przed potrzebą ograniczania emisji CO2 ze względu na zmiany klimatu, poprawy jakości powietrza w obszarach miejskich oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza w przypadku szczególnie narażonych użytkowników dróg, a z drugiej borykamy się z problemem niedoboru dobrych i profesjonalnych kierowców, których należy przyciągnąć.

“Odpowiedzią firmy DAF na te zjawiska jest nowa generacja modeli XF, XG i XG+ — kompletna seria pojazdów do transportu długodystansowego, która jest krokiem w przyszłość i rozpoczyna nową erę w zakresie wydajności transportu, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. Nowa generacja modeli DAF to całkowicie nowa i niezwykle energooszczędna platforma pojazdów, w pełni przygotowana do zastosowania przyszłych źródeł napędu, a jednocześnie wyposażona w supernowoczesne silniki wysokoprężne, które mogą być zasilane najnowszymi generacjami biopaliw i przyszłych e-paliw.”

Ron Borsboom
Dyrektor wykonawczy ds. rozwoju produktów DAF

Ron Borsboom
 
DAF XF H2 Innovation Truck

Truck Innovation Award 2022

Doskonałym przykładem nowej generacji alternatywnych układów napędowych jest nowy pojazd ciężarowy XF H₂ Innovation z technologią silnika spalinowego zasilanego wodorem, nad którą DAF właśnie pracuje i która została uhonorowana nagrodą „Truck Innovation Award 2022”.