Download
  • poniedziałek, 22 listopada 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Początek seryjnej produkcji ciężarówek DAF New Generation

Dziś w Eindhoven firma DAF rozpoczęła seryjną produkcję nowej generacji samochodów ciężarowych. Pierwsza wyprodukowana ciężarówka – model XG+ z silnikiem PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 litra w kolorze czerwonym – została przekazana przez Johna Jorritsmę (burmistrza Eindhoven) i Harry'ego Woltersa (prezesa DAF) dyrektorowi zarządzającemu i właścicielowi firmy Verbeek Agra Vision, André Verbeekowi.

 
01 DAF starts series production of New Generation DAF trucks
 

DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który wprowadził na rynek całkowicie nową generację samochodów ciężarowych, opracowaną zgodnie z nowymi europejskimi przepisami dotyczącymi wymiarów samochodów ciężarowych. 

„DAF jest nie tylko pierwszą, ale też jedyną firmą, która dotychczas to zrobiła” - twierdzi prezes DAF Harry Wolters. „Oznacza to, że nasze nowe ciężarówki do przewozów długodystansowych - nowe XF, XG i XG+ - wyznaczają nowy standard efektywności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. To były główne powody, dla których Komisja Europejska postanowiła – dosłownie – dać więcej przestrzeni branży ciężarowej na opracowanie nowych, optymalnych kabin. Dzięki wydłużeniu przodu kabiny o 16 centymetrów i przywiązaniu najwyższej wagi do aerodynamiki udało nam się uzyskać oszczędności w zużyciu paliwa na poziomie 10% i podobną redukcję emisji CO2.”

To wszystko dzieje się w Brainport Eindhoven

Burmistrz Eindhoven, John Jorritsma, wyraził dumę z osiągnięć swojego miasta, Eindhoven, będącego centrum „regionu Brainport”. „To wszystko dzieje się w Eindhoven – mieście technologii, projektowania i wiedzy. Fakt, że dziś firma DAF rozpoczyna seryjną produkcję nowej generacji zaawansowanych technologicznie samochodów ciężarowych jest na to najlepszym dowodem.” 

Nowa Generacja DAF to całkowicie nowa platforma pojazdu, w pełni przygotowana do montażu alternatywnych układów napędowych przyszłości – akumulatorowo -elektr+ycznych i wodorowych, które są obecnie opracowywane przez DAF.

Nowy standard komfortu kierowcy

Pierwszy samochód ciężarowy z nowej serii został dostarczony André Verbeekowi, dyrektorowi zarządzającemu i właścicielowi holenderskiej firmy Verbeek Agra Vision. Firma ta specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie drobiu i jaj korzystając z floty 30 pojazdów, z których 25 to ciężarówki DAF. Przełomowy model XGbędzie pracować dla spółki zależnej Hennentransport Hooijer. „ Oprócz niezrównanej niezawodności i niskich kosztów na kilometr, ważnym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się wybrać DAF jest również ponadprzeciętny poziom komfortu kierowcy” - wyjaśnia André Verbeek. „A swoim nowym modelem XG+ firma DAF po raz kolejny wyznaczyła nowy standard na tym polu. To bardzo ważny czynnik w czasach braków kadrowych wśród kierowców.

 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com
 

 

DAF PR Manager Rutger Kerstiens