DAF-LongHaulage-Tanker-Transport-Application-3840x3000

Odkryj rozwiązania DAF do transportu cysternowego

 

Transport długodystansowy

Transport cysternowy

Masa – to najważniejszy czynnik w sektorze transportu cysternowego. Im lżejszy pojazd ciężarowy, tym więcej kilogramów lub litrów można przewieźć zgodnie z ograniczeniami prawnymi. W tej kwestii DAF dysponuje własnymi specjalnymi rozwiązaniami.

Pojazdy DAF są znane z korzystnej masy i dużej ładowności. A w przypadku, gdy liczy się każdy kilogram lub litr, zawsze istnieje możliwość zastosowania aluminiowych felg, aluminiowych zbiorników powietrza, różnego rodzaju zbiorników paliwa lub bardzo lekkiego sprzęgu siodłowego.

Specjalne oprogramowanie automatycznej skrzyni biegów TraXon doskonale radzi sobie ze zmianami kierunku obciążenia spowodowanymi przesunięciami ładunku w trakcie przyspieszania i hamowania w zestawach z cysternami. Warto również wiedzieć, że wiele najnowszych technologii związanych z komfortem i bezpieczeństwem stanowi obecnie standardowe wyposażenie pojazdów DAF. Jest to między innymi kontrola stabilności pojazdu, układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu i zaawansowany awaryjny układ hamulcowy. Ponadto DAF to jedyna marka, która w standardzie oferuje tempomat adaptacyjny.