DAF Municipal_XD_SL_350_FAN530_LHD_VDLSideloader

Przyszłość transportu miejskiego

 
 
 

Spełnienie wszystkich wymagań

 

Pojazdy miejskie często pracują w zatłoczonych miejscach i wąskich uliczkach, dlatego zwrotność i bezpieczeństwo są w ich przypadku kluczowe. Obecnie jednak równie ważne są niskie poziomy hałasu i emisji spalin, ponieważ zgodnie z aktualnymi trendami miasta mają stawać się bardziej inteligentne i przyjazne mieszkańcom, co — wraz z coraz surowszymi przepisami — zwiększa zapotrzebowanie na pojazdy przyjazne dla środowiska.

Pojazdy ciężarowe DAF XD i XF nowej generacji doskonale nadają się do zadań miejskich. Ich przyjazna dla wytwórców zabudów konstrukcja jest już przystosowana do najszerszej gamy zastosowań — od śmieciarek i zamiatarek po wywrotki i bramowce, a nawet pojazdy „wielozadaniowe”, które można wykorzystywać na przykład jako pługi śnieżne w zimie. Pojazdy te są dostępne z cichymi, ale mocnymi i oszczędnymi układami napędowymi, a wśród oferowanych opcji znajdują się również silniki elektryczne.

Wymagania dotyczące pojazdów miejskich są bardzo zróżnicowane. Potrzebne są na przykład wersje z dwiema, trzema lub czterema osiami, półautomatyczną lub w pełni automatyczną skrzynią biegów, krótkim lub długim podwoziem, szeroką gamą przystawek PTO do zasilania zabudowy itp. Nowe modele XD i XF pozwalają z łatwością szybko i skutecznie spełnić te wymagania.

 
 

Pojazdy miejskie muszą spełniać określone wysokie wymagania, takie jak:

  • Zwrotność, zwłaszcza na wąskich ulicach
  • Bezpieczeństwo, szczególnie podczas pracy w zatłoczonych obszarach miejskich
  • Cicha praca
  • Podwozie do wymiennych zabudów
  • Płyta do dodatkowego osprzętu z przodu
 
DAF_XF_Day_480_Robust_FAQ530_Grondzuiger_final_v4
 

Idealne połączenie: gama XD i XF Extra Robust

Wszystkie konfiguracje podwozi pod zabudowę oraz ciągników siodłowych XD i XF są również dostępne w wersjach „Extra Robust”. Kabiny w tych wersjach są wyraźnie oparte na pojazdach budowlanych DAF XDC i XFC, a podwozie jest identyczne z modelami drogowymi serii XD i XF. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców w segmencie miejskim i komunalnym, którzy nie potrzebują terenowych funkcji — w tym prześwitu i dużego kąta natarcia — ale cenią zalety wytrzymałej kabiny, która daje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki specjalnemu, 3-elementowemu, stalowemu zderzakowi ze zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi, standardowej osłonie chłodnicy i stalowemu przedniemu zabezpieczeniu przeciwnajazdowemu.

 
 

Poznaj zastosowania w zakresie transportu miejskiego

 
 
DAF XD Electric garbage collector

Miejskie i elektryczne: idealne dopasowanie

Modele DAF XD i XF nowej generacji mogą być wyposażone w całkowicie elektryczny układ napędowy PACCAR, który jest zgodny z nowymi wymogami i przyczynia się do poprawy stanu powietrza w miastach. Dokładnie przetestowane elektryczne układy napędowe PACCAR zapewniają niezawodne silniki elektryczne i duży zasięg dojazdu. PACCAR oferuje również gamę wysokiej jakości systemów ładowania, w tym systemy pokładowe, zewnętrzne i szybko ładujące. Niezależnie od konfiguracji operacyjnej dostępne jest rozwiązanie ładujące dostosowane do potrzeb danego użytkownika.

Czytaj dalej
 
 
BannerMunicipal-3840x1300_01

DAF Virtual Experience

Poznaj zastosowania w zakresie transportu miejskiego — wybierz się na wirtualną jazdę testową i skorzystaj z wielu innych możliwości, jakie daje usługa DAF Virtual Experience!

Sprawdź