DAF-Municipal-segment-3840x3000-v2

Rozwiązania transportowe DAF dla zastosowań komunalnych

 

Segment komunalny

Wprowadzenie

Pojazdy komunalne często jeżdżą w zatłoczonych, miejskich środowiskach, gdzie wąskie uliczki są częstym widokiem. Oznacza to, że zwrotność i bezpieczeństwo są ważnymi cechami każdego pojazdu używanego w segmencie komunalnym. Inną typową cechą pojazdów komunalnych jest szeroka gama zastosowań, a co za tym idzie, stosowanych zabudów. Dlatego elastyczny układ komponentów podwozia jest niezwykle ważny, aby umożliwić łatwy proces zabudowywania.

Firma DAF oferuje szeroką gamę pojazdów, które doskonale nadają się do zastosowań komunalnych. Dzięki wydajnym i solidnym układom napędowym, wygodnym kabinom z doskonałą widocznością oraz dużej i profesjonalnej sieci dealerów gwarantowany jest niski całkowity koszt posiadania. Produkty i usługi firmy DAF koncentrują się na wysokim poziomie niezawodności, dzięki czemu klienci mogą korzystać z maksymalnego czasu sprawności i gotowości do wykonywania zadań.

Troska o środowisko stała się również priorytetem dla gmin i powiatów. Ponieważ, aby dać dobry przykład branży i zapewnić swojej społeczności przyjazne dla środowiska i zdrowe miejsce do życia, gminy wykazują duże zainteresowanie pojazdami niskoemisyjnymi i stosowaniem najnowszych „zielonych” technologii. Pod tym względem firma DAF jest interesującym partnerem, oprócz swoich silników wysokoprężnych spełniających najnowszą normę emisji spalin EURO 6, wszystkie silniki we wszystkich pojazdach DAF są również przygotowane do zasilania hydrorafinowanym olejem roślinnym (HVO) inaczej zwanym „niebieskim'' olejem napędowym lub mieszanką B20 / B30 zwykłego oleju napędowego z biodieslem. To jeszcze bardziej ogranicza emisję substancji szkodliwych. Diesla HVO i biodiesla można stosować w każdym nowoczesnym pojeździe DAF bez konieczności dokonywania jakichkolwiek regulacji czy zmian w pojeździe. Oprócz silników wysokoprężnych firma DAF oferuje również w pełni elektryczne wersje niektórych modeli. Dobrym przykładem jest CF FAN, który może być dostarczony w wersji w pełni elektrycznej i jest świetną platformą do np. zbiórki śmieci, opróżniania zbiorników na nieczystości płynne czy wykorzystania jako pojazd ogólnego przeznaczenia.