DAF Efficiency Champions

Efficiency Champions - mistrzowie wydajności

Nowa generacja pojazdów DAF

 
 
 

Nowy wymiar wydajności

Firma DAF otrzymała wiele znaczących nagród w uznaniu najlepszej wydajności w branży, jaką mogą pochwalić się pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji. Osiągnięcia te stanowią doskonałą okazję, aby zaprezentować naszą nową serię Efficiency Champion, wyznaczającą nowe standardy wydajności transportu.

Po zdobyciu wyróżnień w konkursie International Truck of the Year w latach 2022 i 2023 pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji ponownie zyskują uznanie za najlepszą wydajność. Te imponujące modele o wyjątkowej aerodynamice otrzymały wiele ważnych nagród branżowych za wysoką wydajność.

Bazując na tych wyjątkowych osiągnięciach, firma DAF wprowadza specjalną edycję, która pozwala uzyskać najwyższą możliwą oszczędność paliwa i najniższe wyniki VECTO. Modele Efficiency Champion, dostępne z różnymi wariantami kabiny, są wyposażone w silniki PACCAR MX-11 lub MX-13 z nowym oprogramowaniem. Nowa seria jest szczególnie atrakcyjna dla operatorów, którzy szukają korzystniejszych stawek opłat drogowych i najniższego możliwego całkowitego kosztu eksploatacji.

 
 
 

Nagradzana seria

Pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji zostały obsypane nagrodami za wydajność. Są spełnieniem marzeń kierowcy, zapewniając jednocześnie zadowolenie właściciela!

 

Green Truck Award 2023

Po przejściu szeroko zakrojonego testu porównawczego model DAF XF 450 nowej generacji otrzymał tytuł „Green Truck 2023” przyznany przez czołowe niemieckie magazyny branżowe VerkehrsRundschau i Trucker. Pojazd otrzymał nagrodę za wyjątkową wydajność, zapewniającą najniższe w branży zużycie paliwa (21,26 l/100 km) i niski poziom emisji CO2 (675 g/km). Zużycie płynu AdBlue (1,32 l/100 km) i średnia prędkość (80,06 km/h) również były imponujące. Jest to najbardziej wydajny ciągnik do zastosowań w transporcie długodystansowym na rynku.

logos-green-truck
 
ETC

European Truck Challenge 2023

W teście porównawczym European Truck Challenge (ETC) przeprowadzonym przez uznany niemiecki magazyn Trade Truck & Trailer Welt pojazdy ciężarowe są szczegółowo porównywane pod względem kosztów, obsługi, wydajności i komfortu kierowcy. Po raz kolejny model XF 450 okazał się mieć najniższe łączne zużycie paliwa i płynu AdBlue, a tym samym najniższe koszty eksploatacji. Co więcej, zdobył prestiżową nagrodę ‘ETC Drivers Choice Award’ za wyższy komfort, lepsze wyposażenie i bardziej atrakcyjny wygląd.

 

“Model DAF XF 450 okazał się najbardziej ekonomicznym pojazdem ciężarowym.”

Hans-Jürgen Wildhage
Redaktor testowy Truck & Trailer Welt, organizatora European Truck Challenge

 

Europejska Nagroda Transportowa za Zrównoważony Rozwój

W 2023 roku model DAF XF 450 nowej generacji otrzymał również „Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój 2024” (ETPN) przyznawaną przez niemiecką gazetę Transport. Czynniki, które odegrały kluczową rolę, to wydłużona i wysoce aerodynamiczna kabina – zapewniająca najlepsze w swojej klasie niskie zużycie paliwa i płynu AdBlue – oraz długie okresy międzyobsługowe (do 200 000 km), bardzo niskie poziomy oleju w osi i niska masa pojazdu. Do decyzji jury przyczyniła się również obecność zaawansowanych układów wspomagających kierowcę, takich jak tempomat przewidujący.

 

“Najbardziej przekonująca kandydatura.”

Christine Harttmann
Redaktor naczelna czasopisma Transport i członkini jury ETPN
 
ETC
 
 

Rozwiązania pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa

Modele Efficiency Champion są w pełni wyposażone w funkcje zmniejszające zużycie paliwa, takie jak system DAF Digital Vision (kamery zamiast lusterek redukujące opór powietrza) i pełny pakiet aerodynamiczny. Obejmuje on spojlery, fartuchy boczne, osłony boczne i specjalną płytę podstawy, które optymalizują przepływ powietrza pod pojazdem ciężarowym.

Ten zwiększający wydajność pakiet uzupełniają opony o niskim oporze toczenia, tempomat przewidujący i wydajny hamulec silnikowy PACCAR MX. Łącząc wszystkie powyższe zalety z niezwykle niską masą i zaawansowanymi układami pokładowymi, takimi jak tempomat adaptacyjny, seria Efficiency Champion wyznacza nowe standardy wydajności w transporcie.

Efficiency-Champions-features-EN
 

Mniej emisji CO2

Precyzyjne sterowanie silnikiem i wyjątkowa aerodynamika zapewniają niezwykle niski poziom emisji CO2 w tej specjalnej edycji pojazdów ciężarowych. Dzięki temu mają one najniższe wyniki VECTO w branży, co skutkuje niższymi opłatami drogowymi za przejazd pojazdów z konwencjonalnym układem napędowym (nawet 1,6 centa za kilometr w przypadku stawek w niemieckim systemie Maut). Co więcej, modele Efficiency Champion mogą być klasyfikowane jako klasa 3 emisji CO2 przez okres do sześciu lat!