Download
  • piątek, 11 czerwca 2021
  • Eindhoven
 

Unikaj mandatów za korzystanie z mikrofonu CB podczas jazdy

Zakaz korzystania z mikrofonu CB podczas jazdy obowiązuje w Niemczech od 1 lipca 2020 roku. Dotychczas wspomniana zmiana przepisów ruchu drogowego nie znajdowała jednak zastosowania w praktyce. Teraz ulegnie to zmianie. Niemiecka policja ma prawo nałożyć grzywnę w wysokości 100 euro na kierowców łamiących ten przepis.

 
newsalerthandsfree
 

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze

Oprócz grzywny niemieckim kierowcom mogą także zostać przyznane punkty karne. Ponadto, jeżeli korzystając z mikrofonu CB, spowodują oni wypadek, ryzykują otrzymanie zakazu prowadzenia pojazdów. To surowe środki, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na niemieckich autostradach. Przyczyną zakazu jest fakt, że trzymanie mikrofonu lub telefonu podczas jazdy odwraca uwagę od drogi. Właśnie z tego względu niemieckie przepisy prawne obecnie stawiają na równi korzystanie z radioodbiornika CB wyposażonego w oddzielny mikrofon z ręczną obsługą telefonu. Jakie są jednak alternatywy?

Inteligentna technologia VOX

W sklepie DAF Webshop oferujemy szereg produktów, które pozwolą na dalsze korzystanie z radioodbiornika CB bez ryzyka otrzymania grzywny. Dostępne są na przykład różne radioodbiorniki CB z inteligentną technologią VOX (sterowania głosem). Umożliwia ona automatyczne włączenie radioodbiornika w przypadku wypowiedzenia przez kierowcę komunikatu na konfigurowalnym poziomie głośności. Jeżeli chcesz wyposażyć posiadany radioodbiornik CB w technologię VOX, wybierz jedno z rozwiązań typu plug and play. To niedrogie i szeroko dostępne produkty, które bezproblemowo współpracują z większością systemów CB znanych marek.

Zapoznaj się z naszą ofertą radioodbiorników CB wyposażonych w technologię VOX i mikrofonów do zestawów głośnomówiących tutaj, a zamówienie złóż za pośrednictwem sklepu DAF Webshop. Nie masz jeszcze konta w DAF Webshop? Utwórz je już teraz. Odwiedź stronę internetową dafshop.com/account i czerp korzyści z bezpłatnego konta użytkownika.