Download
 • wtorek, 4 stycznia 2022
 • Eindhoven
 

Tej zimy zabezpiecz pojazd przed awariami czujnika ciśnienia SAC

Zeszłej zimy niektórzy klienci zgłaszali awarie czujnika ciśnienia układu inteligentnego zasilania powietrzem (SAC), które skutkowały wyświetleniem się czerwonego ostrzeżenia na desce rozdzielczej pojazdu. W kolejnym okresie zimowym niższa temperatura może powodować problemy z czujnikiem ciśnienia. Oto kilka prostych wskazówek dla kierowców, które pomogą w zapobieganiu awariom czujników ciśnienia w pojazdach zgodnych z normą Euro 6 i z roku modelowego 2017.

 
snow
 

Instrukcje dla kierowców

 • Zalecamy częste opróżnianie zbiorników powietrza pojazdu ciężarowego i cotygodniowe sprawdzanie ich pod kątem obecności wody.
  Jeśli ze zbiorników powietrza wypływa woda, należy sprawdzić pojazd pod kątem nieszczelności powietrza i odwiedzić warsztat w celu wymiany wkładu SAC.
 • Należy zwrócić uwagę na następujące powiadomienia:

 • W przypadku pojawienia się tych ostrzeżeń:
  o Opróżnić zbiorniki powietrza.
  o Sprawdzić całe podwozie, przyczepę/naczepę i inne odbiorniki sprężonego powietrza pod kątem nieszczelności.
  o Udać się do warsztatu w celu wymiany wkładu SAC, jeśli woda wypływa ze zbiorników powietrza w ilościach większych niż tylko krople.

Wszyscy nasi dealerzy otrzymali podobne instrukcje dla swoich warsztatów. Wytyczne te są takie same dla wszystkich pojazdów zgodnych z normą Euro 6 i z roku modelowego 2017.