Download
  • czwartek, 10 czerwca 2021
  • Eindhoven
 

Wüllhorst i Orlaco oferują innowacyjne podejście do bezpieczeństwa

Coraz więcej dużych miast wymaga obecnie wyposażenia pojazdów ciężarowych w systemy monitorowania martwego pola. Przewiduje się również, że obowiązek stosowania takich systemów zostanie wprowadzony na terenie UE. Najlepsze, przetestowane systemy bezpieczeństwa firm Wüllhorst i Orlaco są już dostępne w DAF Webshop.

 
Blind-spot-detection-zone-Afb2_1600x900
 

Wymagania Direct Vision Standard (DVS) obowiązują na terenie Wielkiego Londynu od października 2020 r. Oznacza to, że pojazdy ciężarowe o masie ponad 12 ton mogą być użytkowane w tym obszarze tylko wtedy, gdy ich właściciele zastosowali odpowiednie rozwiązania w celu poprawy widoczności i uzyskali wymagane zezwolenia. W Niemczech pojazdy o bardzo dużej długości muszą być obecnie wyposażone w system monitorowania martwego pola. Zostały również przygotowane przepisy obejmujące inne typy pojazdów ciężarowych używanych na terenie Niemiec. Niespełnienie tych wymagań wiąże się z wysokimi karami finansowymi, dlatego nie należy zbyt długo zwlekać z dostosowaniem floty do tych wymogów.

Bezpieczeństwo w Niemczech i Wielkiej Brytanii
W DAF Webshop dostępnych jest kilka systemów monitorowania martwego pola, w tym dwa nowe zestawy — Wüllhorst 4.0 i Orlaco SideEye. Te inteligentne systemy zawierają radar oraz kamerę i są zatwierdzone przez władze niemieckie. Dzięki kilku małym dodatkom spełniają również wymogi brytyjskich przepisów dotyczących DVS.

Zestaw Wüllhorst 4.0 / Orlaco SideEye
• Zgodność z prawem niemieckim (KBA) pozwala założyć, że system będzie zgodny z przepisami wprowadzanymi w przyszłości na terenie Europy
• Łatwość uzyskania zgodności z brytyjskimi przepisami DVS
• Bardzo duże pole monitorowania zapewnia doskonałą ochronę szczególnie narażonych użytkowników dróg
• System jest kompatybilny z pojazdami ciężarowymi DAF oraz pojazdami innych marek
• Niewielkie rozmiary, trwałość i możliwość malowania natryskowego w celu dopasowania do koloru kabiny
• Dostępny jest również specjalny przełącznik na desce rozdzielczej DAF

Profesjonalny montaż

Do każdego systemu monitorowania martwego pola dołączane są szczegółowe instrukcje montażu i regulacji. Można również skontaktować się z nami, aby upewnić się, że układ czujników i system obserwacji zamontowano i skalibrowano zgodnie z przepisami.