Download
  • wtorek, 30 kwietnia 2019
  • Eindhoven
 

7 powodów, dla których kierowcy wybierają markę DAF

W firmie DAF każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby ulepszać nasze pojazdy. Dużą wagę przywiązujemy m.in. do komfortu kierowcy. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego kierowcy są często bardzo zadowoleni z naszych kabin.

 
DAF XF Interior
 

Najbardziej przestronna kabina

Pojazdy ciężarowe DAF są wyposażone w najbardziej przestronne kabiny dostępne na rynku. Przestrzeń ta widoczna jest we wszystkich elementach kabiny — bez względu na to, czy kierowca akurat pracuje, śpi, czy jest w trakcie postoju. We wnętrzu jest znacznie więcej miejsca niż w innych pojazdach ciężarowych.

Łóżka najwyższej jakości

Nasze łóżka wyróżniają się najwyższą jakością, a przy tym są również najwygodniejsze i najszersze. To zapewnia kierowcom swobodę poruszania się i dodatkowy komfort. Potwierdza to Wilbert Kosten: „Podczas mojej 24-letniej kariery kierowcy spałem już w wielu różnych ciężarówkach, ale zdecydowanie najwygodniej śpi mi się na materacu DAF”.

Duża pojemność schowków

Kabina została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dzięki czemu kierowcy mogą w sposób zorganizowany przechowywać swoje przedmioty robocze i rzeczy osobiste. Jeśli potrzebne jest jeszcze więcej miejsca, drugie łóżko można zastąpić dodatkowym schowkiem.

Prostota i łatwość obsługi

Panel sterowania został udoskonalony i w pełni zoptymalizowany pod kątem łatwości obsługi. Pomyśleliśmy o wszystkim: od przyjemnej dla oka, czytelnej czcionki na desce rozdzielczej po asystenta wydajności kierowcy (Driver Performance Assistant), który pomaga w ekonomicznej jeździe. Duża szyba przednia również podnosi komfort jazdy.

Przyjemne otoczenie

Kabina DAF daje wiele opcji pozwalających stworzyć przyjemne otoczenie. Oświetlenie wnętrza może działać na różnych poziomach, a innowacyjny obrotowy przełącznik umożliwia pełne wykorzystanie funkcji przyciemniania. W kabinie działa również układ klimatyzacji, który jest wyposażony w takie opcje jak usuwanie zaparowania za pomocą jednego przycisku, wentylacja pomocnicza, nagrzewnica dodatkowa z licznikiem czasu, ogrzewanie resztkowe i automatyczna recyrkulacja. Układ ten jest również niezwykle energooszczędny, co pomaga obniżyć koszty eksploatacji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

DAF był pierwszym producentem, który wprowadził funkcję nocnego blokowania drzwi — DAF Night Lock. Pozwala ona kierowcy zablokować drzwi od wewnątrz, co pomaga zapobiegać kradzieżom. To dodatkowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa w nocy zapewnia kierowcom spokojny odpoczynek i dobry sen.

Elastyczność: możliwość pełnego dostosowania do indywidualnych wymagań

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą: prawie wszystko, co znajduje się wewnątrz pojazdu, można dostosować do własnych potrzeb. Kierowca może na przykład wybrać wygląd i kolory deski rozdzielczej, kierownicy i foteli oraz materiały, z których są one wykonane. Może również rozmieścić wszystkie przełączniki zgodnie ze swoimi wymaganiami — możliwości są nieograniczone.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat modeli CF i XF?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat opcji dla nowych modeli CF i XF, sprawdź konfigurator wnętrza i stwórz idealną kabinę dla siebie. W każdej chwili możesz również skontaktować się z dealerem DAF w celu uzyskania dodatkowych informacji, wskazówek i porad ekspertów. 

DAF 3D truck configurator

DAF Truck Configurator

Efektywność i wydajność w pracy zależą przede wszystkim od wyboru odpowiedniego pojazdu ciężarowego, który będzie dopasowany do określonych potrzeb klienta. Dopasuj kabinę, kolor, wygląd zewnętrzny, układ napędowy, podwozie i wiele innych elementów za pomocą narzędzia do trójwymiarowej konfiguracji 3D DAF Truck Configurator.

Uruchom konfigurator