Download
  • wtorek, 5 marca 2019
  • Eindhoven
 

Lepsza widoczność dla większego bezpieczeństwa

Wyobraź sobie system kamer, który obejmuje całe otoczenie pojazdu ciężarowego wraz z martwymi punktami. To dodatkowa para oczu zapewniająca najlepsze pole widzenia i zmniejszająca ryzyko wypadków.

 
Vision Solutions
 

Widok z przodu, widok z tyłu, widok z boku — wykrywanie obiektów, oko radaru, widok przestrzenny: istnieje wiele możliwości poprawy widoczności obszaru wokół pojazdu ciężarowego i przyczepy/naczepy. A dokładniej: przy stale rosnącym natężeniu ruchu coraz ważniejsze jest bezpieczeństwo jazdy przy jednoczesnym punktualnym dotarciu na miejsce. Wysokiej jakości system kamer znacznie zwiększa wydajność i zmniejsza ryzyko kolizji.

  • Przednia kamera zapewnia większy widok niż proste przednie lusterko. Monitor kamery łatwo mieści się w desce rozdzielczej.
  • Kamera cofania jest dostarczana z zatwierdzonymi przez ADR zestawami kabli w kilku długościach dla nadwozia pod zabudowę, przyczepy/naczepy lub zestawów z przylegającymi przyczepami/naczepami.
  • Kamera CornerEye z szerokokątnym obiektywem oferuje pole widzenia 270°, w tym widok z przodu i na chodnik. Jest naprawdę rewolucyjna, zapewnia dobrą ostrość w ciemności i podczas złej pogody oraz spełnia wszystkie przepisy.
  • System wykrywania obiektów z boku pojazdu (SRD) uzupełnia funkcje kamery CornerEye, zapewniając aktywną sygnalizację. W dodatku można go rozszerzyć o wiele czujników i kamer do ogólnego wykrywania obiektów i zwiększenia widoczności.
  • RadarEye uzupełnia systemy kamer i monitorów o system aktywnej sygnalizacji. Ten system jest zintegrowany, aktywny i wykrywa obiekty stacjonarne oraz ruchome. System RadarEye można rozszerzyć o wiele czujników i kamer.
  • System widoku przestrzennego zapewnia widoczność dookoła pojazdu, niezależnie od jego długości, szerokości i wysokości. Ułatwia to płynne manewrowanie przy dokach załadunkowych, a ludzie i przedmioty uchwycone kamerą są wyświetlane w rzeczywistych rozmiarach. System widoku przestrzennego można zaprojektować i zaprogramować pod kątem konkretnych potrzeb.

Twój dealer DAF chętnie doradzi, jaka kombinacja rozwiązań będzie najlepsza dla Ciebie. Wybrany system zostanie zainstalowany szybko i skutecznie. Minimalizacja ryzyka i poprawa bezpieczeństwa sprawiają razem, że inwestycja w widoczność wokół pojazdu ciężarowego jest bardzo opłacalna. 

Skontaktuj się z dealerem DAF lub zapoznaj się z ofertą w eKatalogu TRP.